Gréta (34) by už konečně ráda našla muže, s nímž by založila rodinu. Jenže zatím je její pátrání bez úspěchu. Tedy až na Pavla, se kterým však chodí jen naoko, kvůli svým kolegyním.

man

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Možná si budete ťukat na čelo, ale mě už děsně deptá, jak má každý v mém okolí starost o můj soukromý život. Roky jsem totiž bez chlapa. Samotnou mě to trápí, takže bych nejspíš měla být ráda, že se mi přátelé i známí snaží někoho dohodit. Jenže nejsem, rok od roku mě to víc a víc ničí. Kdo to nezažil, asi nepochopí, jak moc je to únavné,“ svěřuje se Gréta a líčí, jak je neustále pod drobnohledem.

„Jakmile se s někým z přátel nebo rodiny vidím, první otázka směřuje k tomu, jestli už někoho mám. A pak už následují jen soucitné pohledy a ujištění, ať se nebojím, že se určitě objeví. No a to samé mám v práci. I když tady jsou ještě o úroveň výš. Z mých kolegyň se staly dohazovačky, které se už rok snaží o to, někoho mi najít. Ať se mi to líbí, nebo ne. Když už jsem odmítla chodit na jejich domluvené schůzky naslepo, začaly své objevy vodit přímo do práce. Nebo nás potkávaly na obědě nebo na poště. Zkrátka kdekoli to vypadalo podle jejich soudu alespoň trochu nenápadně. Bylo to k nevydržení,“ vypráví mladá žena, která už nevěděla, jak jejich seznamku utnout. Domluvy ani prosby nezabíraly, a tak se rozhodla lhát.

Vybájila jsem si přítele. Úžasného chlapa jménem Pavel. Zpočátku mi to nechtěly věřit, tak jsem poprosila bývalého spolužáka, aby se mnou nafotil pár rádoby zamilovaných fotografií. Konečně mi daly pokoj a našly si jinou zábavu! Žádná nová telefonní čísla, žádné dohazování zoufalých známých jejich známých. Jenže až taková úleva to nakonec není,“ přiznává slabinu svého plánu a hned vysvětluje, v čem se nachází.

„Jsou neskutečně zvědavé. Musím jim neustále vyprávět pohádky o tom, co jsme s přítelem dělali o víkendu, co mi dal k narozeninám, kam se chystáme, co mu uvařím a kdy jim ho konečně představím. Je to děsně schizofrenní, ale ve svém malém podvodu hodlám i přes to pokračovat. Úplně mi běhá mráz po zádech z představy, že mou lež prohlédnou, a začne nanovo jejich seznamovací mánie,“ oklepává se Gréta.

Čtěte také:

Reklama