S Petrou (22), novou kolegyní, toho moc společného neměla. Zatímco ona si užívala života a odmítala se na někoho vázat, Soňa byla už dva roky vdaná a plánovala s manželem potomka. Přesto si ty dvě padly do oka a skamarádily se. „Ta holka je zkrátka živel, je s ní ohromná legrace, takže si ji musíte zamilovat. I když je to trochu třeštiprdlo bez kapky zodpovědnosti. Právě jí to ale rádi odpustíte,“ usmívá se Soňa.

Neznaly se ještě ani týden a už se jí Petra svěřovala se svým intimním životem. Prozradila mi, že si právě dopisuje s nějakým týpkem, kterého poznala na seznamce. A shodou okolností žije někde nedaleko, takže by se s ním ráda sešla tváří v tvář. Na mou naivní otázku, zda už se chce usadit, se rozesmála na celé kolo. Prý rozhodně nešlo o rubriku Vážné seznámení, kde jeho inzerát objevila. Oběma jde jen o zábavu a povyražení. No budiž, nikoho nesoudím, každého věc, jak žije. Ale dál. Petra po mně chtěla, abych ji na to rande naslepo doprovodila,“ vzpomíná Soňa.
5b9647082cc1bobrazek.jpg
„Šlo o to, že se měli sejít v nějaké zapadlé čajovně, takže cítila přece jen trochu obavy. Já jí měla krýt záda od vedlejšího stolku a v případě nutnosti jí ze šlamastyky vytáhnout. Navíc na jediné fotografii, kterou od frajera měla, rozhodně nebyl jeho obličej... Já bych do něčeho takového nikdy nešla, ale Petře to připadalo jako ohromné dobrodružství,“ krčí rameny Soňa, která kolegyni neodmítla.

„Cestou do té čajovny jsme se moc nasmály. Jedna přes druhou jsme vymýšlely možné scénáře a ohromně se tím bavily. Před vchodem jsme se ale rozloučily a ona vešla. Já měla pět minut počkat a jít dovnitř taky. Jako že se neznáme. Ale kdyby mi dala znamení, měla jsem si to namířit k ní s tím, že ji hledám, a že musí nutně zpět do práce. Připadala jsem si jak v nějaké detektivce,“ vypráví Soňa, která ale nebyla ani v nejmenším připravena na to, co mělo následovat.

„Když jsem vešla, zapátrala jsem očima po potemnělém podniku. V jednom z jeho koutů seděla Petra a hlasitě se rozesmála. Mně ale při pohledu na pana vtipného do smíchu nebylo. Šlo o mého manžela! Chvíli jsem jen zírala s otevřenou pusou, ale pak následoval totální výbuch. Chudák kolegyně nejdřív nechápala, co se děje. Brzy se ale dovtípila. Když mě pak dohnala na ulici, strašně se omlouvala. Ale ona vlastně neměla za co. Já byla ve finále vděčná, že mi otevřela oči dříve, než jsem s tím prasákem otěhotněla,“ dodává Soňa, která zažádala o rozvod.

Čtěte také: