Co s nevypráskanou kolegyní a jejím žvýkacím zlozvykem řeší čtenářka s přezdívkou danca79, která nám poslala další příspěvek.


Krásný den všem,

dnešní téma mě oslovilo hrozně moc, protože momentálně řeším, co s člověkem, co jeden nechutný zvyk má...
Sedím vedle kolegyně, která žvýká žvýkačku naprosto neuvěřitelným způsobem. Ona tou žvýkačkou při každém pohybu jakoby praská (a zároveň mlaská), vlastně to je skoro jako by práskala bubliny, akorát má u toho často zavřenou pusu. Jenže je to stejně slyšet, jako kdyby vedle mě práskala kanónem. A vydrží to třeba tři čtyři hodiny. Nejhorší je, když mi práská víceméně přímo do obličeje, když na mě mluví. Je to zvuk, který mi leze na nervy tak, že nejsem schopná se soustředit, tudíž mám obavu, že se to zanedlouho projeví na mém pracovním výkonu. Kolegyně je o generaci starší, tak občas říkám, že sedím vedle Britney Spears, jen ve věku mé maminky....Tak přemýšlím, jak jí to říct, abych ji neurazila, protože bohužel spolupracujeme hoooooooooooodně blízce, tudíž urazit ji by se mi pekelně vymstilo. Jediné, co mě napadá, ja říct něco ve smyslu: "když přestaneš, slibuju že já nevyletím jak hysterka/slibuju že se nervově nezhroutím"....
Vážně nevím co s tím.....
Jo a dobře nechutný zvyk měl brácha, když jsme vyrůstali. Lovil si v nose, a pak to co ulovil snědl. Fuj, zvedá se mi žaludek jen si na to vzpomenu.
A žaludek se mi taky zvedá, když slyším, jak někdo "mokře" popotahuje a pak ty hleny polyká. V některých kulturách je prý neslušné smrkat na veřejnosti, osobně smrkání mi nevadí, to popotahování mi ale vadí ukrutně.
Lidi čistící si nehty při jízdě MHD taky nemusím.

danca79

Text neprošel jazykovou úpravou

Napadlo mě, že byste kolegyni mohla taky nějak vypráskat, ale to už by to asi u Vás v práci vypadalo jako na minovém poli:-)


Tématem dne jsou ZLOZVYKY. O těch svých i cizích, které vás zlobí, či naopak baví se s námi můžete podělit i Vy:

  • Vadil vám na někom nějaký zlozvyk natolik, že jste kvůli němu vycouvaly ze vztahu, nebo ho dokonce ukončily?
  • Podařilo se vám nějakého zlozvyku zbavit? Jak jste to dokázaly?
  • Který zlozvyk vám u druhých vadí nejvíc?

Ty odvážné z vás, které se ke svým nepěkným návykům přiznají, nebo mi pošlou nějaký obzvláště pikantní, mají šanci na hezkou cenu.
Abychom si ke konci dne spravily chuť, budeme tentokrát soutěžit o druhý díl kuchařky Dr. Oetkera PEČENÍ S LÁSKOU, která obsahuje 52 rychlých a skvělých receptů na pečení. Autorka nejšťavnatějšího příspěvku ke kuchařce navíc obdrží jako dárek stylovou zavazovací zástěru od pražského kulinářského institutu.

Své příspěvky na téma dne 16. února 2011 můžete už teď zasílat na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz .
Do předmětu napište heslo Zlozvyky.

Kucharka

Reklama