Smutný příspěvek o netolerantním chování mužského kolektivu na pracovišti vůči kolegyni lesbičce zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Renicek.

Přečtěte si příspěvek čtenářky s nickem Renicek. Lesbičky to nemají v práci vůbec lehké...


Moje kolegyně je lesbička. Milá, hodná holka. Známe se už dlouho a obě jsme spolu na pracovišti už řádku let. Moc dobře spolu vycházíme. Občas jdeme na kafe, na kus řeči.
Před pár léty, když se stalo, že několik známých i méně známých osobností přiznalo svou sexuální orientaci na jedince stejného pohlaví, měla velkou radost. Říkala, že teď už jsme nejen jednou, ale skoro i druhou nohou v civilizované Evropě. Říkala, že je moc ráda, že se odhodlává už nějakou dobu přiznat, že se jí prostě holky líbí víc, než kluci. Ne že by to chtěla v práci vyhlásit rozhlasem nebo podobně zběsile a hlasitě to vykřičet do světa, ale byla odhodlaní přestat to skrývat. Vymýšlet si přítele, se kterým byla na horách jen proto, že se to od paní v našem věku tak nějak očekává, když už je tedy „trošinku zvláštní“, že nemá děti. Myslela si, že prostě napříště popravdě a bez strachu z odhalené lži řekne, že na těch horách byla s přítelkyní, kterou má co pamatuji.
Chudák holka. Neví, že i když se lidé kolem ní intenzivně učí anglicky a jezdí na dovolenou do ciziny, že to neznamená, že se budou pokročile i chovat, že dokáží přemoci zakořeněná klišé a názory. V našem převážně mužském kolektivu si vyslechla neuvěřitelně hloupé a vulgární narážky a urážky. Takové ty typu „pojď s náma chlapama po práci na pivo“ byly to nejmenší. Teď si hledá novou práci. Takovou, kde o ní nikdo nebude nic vědět, takovou, kde bude moci předstírat, že víkend strávila s přítelem. Tak jak je to prý „normální“.

Renicek

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. ledna 2012: Gayové a lesbičky - vaše příběhy

  • Máte kamaráda gaye nebo kamarádku lesbičku?
  • Jak jste se s nimi seznámily a máte s nimi nějakou zajímavou historku?

Své příspěvky na toto téma mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Rozsah příspěvků: Maximální délka není stanovena, minimální je alespoň jako tento odstavec textu. Redakce si vyhrazuje právo, příspěvek neuveřejnit. Chcete-li mít šanci na získání dárku: knížka básniček Hanky Zagorové - Milostně, červený parfém AVON Aspire a zamilovanou tužku na oči, pošlete svůj příspěvek nejpozději tak, aby v redakční poště přistál 12. 1. 2012 do 15.00 hodin.

aspirezagorova

Reklama