Osoba policejního prezidenta mě nikdy nezajímala – proč taky.  Zrzavý, modrooký úředník, s tak trochu buldočím výrazem ve tváři.

Až ho opakovaně přeměřili novináři, když uháněl do práce…Normální řidič úpí nad výčtem potrestání  za překročení rychlosti a dává si bacha, ale prezident policie sviští stoosmdesátkou…

 

(soutěž 12 - a)

 

Převzato z iDNES:

Je těsně po půl sedmé ráno. Po rychlostní silnici Karlovy Vary – Praha si to bezmála dvoustovkou uhání modrá Škoda Superb. Za volantem sedí policejní prezident Vladislav Husák. Nekompromisně předjíždí auta a po celou dobu jízdy jede nad limitem, který určuje nejvyšší povolenou rychlost.

To vše necelé tři týdny po přijetí nového silničního zákona, který měl podobné piráty silnic zkrotit.

Dvacetiminutovou divokou jízdu do práce by nový sazebník ocenil třinácti trestnými body, pokutou 22 500 korun a zabavením řidičského průkazu. Za co konkrétně? Za rychlost nad 180 kilometrů v hodině, nesprávné předjíždění, při kterém ohrozil účastníky silničního provozu, i za nebezpečnou rychlost v obci.

 Říkala jsem si, jaký to bude mít důsledek? Padne? A on dostal pokárání, sám si také lehce posypal hlavu popelem, uložil si pokutu (poloviční) a odebral si na tři měsíce řidičák.

Takové jemné řešení.

...

iDNES:

Když Vladislav Husák zjistil, že ho při jízdě sledovala MF DNES, k překročení rychlosti se přiznal. Napřed říkal, že snad mohl jet kolem sto padesáti. "Ale sto devadesát? To se mi nezdá," pochyboval.

Nakonec však připustil, že mohl jet i rychleji. "Sto sedmdesát to je snad limit," tvrdil. Dodal, že ho porušení předpisů mrzí: "Štve mě, že se to stalo. Zapomněl jsem se a je to pro mne velké ponaučení."

Husákův přímý nadřízený, ministr vnitra František Bublan, jízdu policejního šéfa komentoval slovy: "Prezident Husák se k rychlé jízdě přiznal s tím, že ho to velmi mrzí. Jeho jednání jsem mu vytkl."

...

 Našla jsem jeho veřejně dostupná data a podívala se do  horoskopu. V něm je pěkně vidět silná krátkodobá vnitřní krize vůle. Kdyby neplatil horoskop a vztahy v něm jako celek, asi by se židle pod policejním prezidentem pořádně zakývala. Ale on měl právě také možnost projevu milého kajícníka (cit pro vlastní projev v kombinaci s úspěšností), a tak se pro tuto chvíli nic nezmění na pevnosti jeho postavení. Dosažením současného postu od podzimu loňského roku, nabyl navíc pan Husák přechodného zklidnění a „zlidštění“ člověka, jdoucího nekompromisně za svými cíli.

 iDNES: Kolegové mají pochopení
Na policejním prezidiu stojí za svým šéfem všichni jako jeden muž. "Zachoval se tak, jak bych od svého šéfa čekal," prohlásil jeho náměstek Pavel Bouberle.

Vypadá to, že někteří nejvyšší policisté v zemi nepovažují rychlou jízdu za přestupek, ale rodovou danost. "Chlapi to jeho chování chápou, protože chlapi obecně jsou agresivnější a jezdí rychle. Je to od přírody dané," řekl jeden z pracovníků policejního prezidia.

"V dnešní stresové době se člověk rychlou jízdou dostává do určité duševní pohody. A ti vysocí funkcionáři jsou vystaveni mnohem většímu stresu než my," dodal.

Uvidíme, jak policejní prezident zvládne letošní podzim, kdy „podle hvězd“ bude Vladislav Husák nucen přehodnotit svůj dosavadní život při řešení skutečně náročných situací, které v jeho životě nastanou. Bude na něm, aby prokázal, na čem stojí jeho autorita.