Čtenářka Bobi2 má ráda ochutnávání exotických jídel, příčí se jí jen živé potvory. A přidává popis své pracovní večeře v Singapuru.

Přeji krásný den,

řekla bych, že exotická jídla docela ráda ochutnávám, samozřejmě mám ale hranice, přes které bych nešla. Co bych určitě do pusy dobrovolně nedala (sice nikdy neříkej nikdy) je něco živého a hmyz a červy. Co vše jsem již ochutnala? Vzhledem k mé návštěvě Asie to byly mořské plody, což dnes není problblém ochutnat i tady v Česku. Ochutnala jsem tedy chobotnici, sépie, mušle, krevety a jiné, vše tepelně upravené. Můžu říci, že u chobotnic i mušlí jsem se hodně přemáhala. Svou hranici jsem posunula při ochutnání žabích stehýnek nebo ochutnáním v karamelizovaných malinkatých (asi 4-5cm) rybiček, které byly i s hlavou, kompletně celé.
Ráda bych se s Vámi také podělila o průběh docela luxusní večeře v Singapůru, kde jsem pracovně společně osmi kolegy strávila 3 měsíce.
Večeře se singapurskými manažery se konala v luxusní restauraci a měla asi osm až devět chodů. Všechny chody byly v malém množstvi, asi proto, abychom měli šanci ochutnat více druhů. Strašně jsem si přála, aby podávané krevety byly již vyloupabé. Ne, nebyly, kompletně celé i s hlavičkami, a k masíčku jsme se museli domoci dle instrukcí samy. Ale zvládla jsem to. Královská či svatojakubská mušle byla úžasná, sklvělé jemné masíčko.
Jeden kolega, řekla bych byl magnet na nešvary. Udělal úžasné fopa. Před podáváním kraba číšnici donesli na stůl misky s čistou vodou, ve které byl plátek citrónu, určeny k umytí rukou. Jeho nenapadlo nic lepšího, než mísku vzít a napít se. Rázem se stal středem pozornosti. Při podávání dezertů, jeden  z nich byl skvělý pudink z manga, jen jeden ze singapurských šéfů měl želé z želvího krunýře, se tentýž kolega se zeptal, co to je a to neměl dělat, jelikož rázem došlo k výměně a musel ochutnat. A zlatý hřeb veřeře. Stoly v asii jsou většinou kulaté a uprostřed je menší otočný stůl. Na ten byla postavena vařená hlava z kohouta (asi s mozečkem). Stůl se roztočil a u koho se hlava zastavila, měl tu čest si tuto jejich pochoutku vychutnat. O opět ten samý kolega měl tu smůlu...byl to opravdu nezapomenutelný a raději i neopakovatelný zážitek.

Bobi2

PS. Koření či ingredience, o které bych v případě výhry měla zájem jsou: Tahini pasta nebo garam masala nebo wasabi či ústřicová omáčka.
text nebyl redakčně upraven


Děkuji Bobi2 za váš příspěvek a jsem za něj velmi rád. Mám tu dost příspěvků, které přišly předtím vaším, ale jejich spojovacím prvkem je, že jejich autorky dávají přednost naší kuchyni a místo krásných fotek exotických jídel posílají rajskou, nebo kuře. Však si počteme a zaslintáme nad dalšími příspěvky.  Takže vás beru jako první vlašťovku. A vy, co máte rády exotickou kuchyni a rády ji vaříte, neváhejte a pište. Ať ty české „kuchtičky“ převálcujeme. :)

Dnes máme téma: Já a exotická jídla!

  • Co jste jedla neobvyklého?
  • Co jste vařila neobvyklého?
  • Máte ráda exotickou kuchyni?
  • Pošlete recepty, fotky, úvahy, příběhy, prostě co vás k tomuto tématu napadne

Čekám a těším se na mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním. Napište mi do e-mailu, kterou exotickou pochutinu sháníte, a pokud to bude v mých silách, zkusím ji sehnat a doručit k vám domů. Mám poměrně slušný přehled, kde se dá co koupit…

Reklama