Úsměvnou historku zaslala k dnešnímu velikonočnímu tématu čtenářka Datura. I když pro zúčastněné zase až tak moc úsměvná nebyla...

Co přerušilo dlouholetou sousedskou tradici? Stačil jeden opilý soused, který se pokoušel přelézt plot. Více už v příspěvku čtenářky Datury...


Dobré odpoledne,

rovnou hlásím, že velikonoce, konkrétně velikonoční pondělí nemám ráda. Sice peču několik zajíců, politých čokoládou, několik mazanců s mandlemi, perníčky, nabarvím i pár vajíček a vyzdobím byt. Ale to je tak všechno.

Před několika lety jsme dodržovali stále stejný rituál. Máme stejně staré sousedy -manželský pár, tak šel pravidelně můj muž nařezat sousedce a naopak. Dost dlouho to fungovalo bezchybně, až jednou. Soused oběhl nejdřív své známé a nás si nechal nakonec. Jenže všude si dal panáka a k nám už ho sousedka nechtěla pustit. Jenže soused zákaz nebral vážně a vydal se na cestu. Vůbec nechápu, proč normálně nezazvonil, ale dal se na dobrodružnou cestu přes plot. Jenže náš plot má na horní straně kovové bodáky a na jeden z nich se soused napíchnul a roztrhnul si fungl nové džíny. Řev sousedky byl slyšet široko daleko. A tím také náš letitý rituál skončil.

Od té doby velikonoce slavíme tím, že k nám pozvu na společný oběd dcery s rodinami a se sousedy se jen zdravíme..

Zdraví,
Datura

Velikonoce

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 6. dubna 2012: Velikonoce

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 17.00 hodiny se dozvíte, které tři čtenářky si za příspěvek vysloužily slíbený dárek, totiž Sladký velikonoční balíček Toffifee, který vidíte níže na obrázku.

Toffifee

Reklama