Zdravím a přeji krásné prožití svátků velikonočních, bohatou pomlázku redakci a všem ženám-in.

Velikonoce pomalu, ale jistě jdou v zapomnění. Myslím ty krásné tradice, kdy jsem malovala velké množství vajec pro koledníky. Předloni jsem byla připravená a koledníci přestali chodit. Nevím, zda dětem tuto tradici již rodiče zakazují, nebo čím to je, nevím.

Povinně jsme jedli vajíčkový salát, a tak vloni jsem jich nachystala málo, abychom do sebe zbytečně necpali vajíčka. Stejně zbytečně, žádný koledník nepřišel.
Letos si nabarvím pět vajec, abych dodržela tradici, bez nich by to nebyly Velikonoce.
Stále vzpomínám na své dětství, kdy jsem chodila koledovat k babičkám. Krásné počasí, když se ale dnes podívám z okna, k velikonoční náladě to nepřispívá. Je doslova zima a předpovědi, jak bude teplo, moc nevěřím.

Zdraví Věrulinka


No, to je právě ono, že už to většinou není ono... zvlášť ve městech. Děti jsou buď někde pryč s rodiči, nebo nemají zájem.

Možná by bylo docela zajímavé zamyslet se nad tím, jestli místo těchhle odumírajících tradic nevznikají třeba nějaké nové... úplně jindy a při jiných příležitostech. Já bych i o nějakých věděla, ale všechny jsou vázané na nějakou menší zájmovou nebo sociální skupinu (fanoušci různých filmů nebo knížek, příznivci určitých sportů...). Neplatí pro celou společnost a „nezasvěcení" by vůbec netušili, o co jde.


 

Reklama