Petr Kolář pokřtil novou desku „Bez křídel“, za necelý týden prodeje obdržel „Zlatou desku“,  24. 9. vyrazí na největší turné v jeho kariéře a nevejde se do Lucerny.

Rocker a romantik
Rockový romantik Petr Kolář je zpět, aby potvrdil, že s ním jako se sólovým zpěvákem musí každý v Česku počítat. Vždyť před dvěma lety vydal Album, kterého se prodalo více než 60 000 kopií. A hit Karla Svobody Ještě že tě lásko mám, známý právě v Kolářově podání, se zařadil mezi nejžádanější písně posledních let.

Nyní má Petr Kolář kolekci nových skladeb, na kterých se podílel také jako skladatel. „K desce jsem přistupoval stejně jako k prvnímu albu, aniž bych tušil, co se pak stane. Mám pocit, že jsem jednal střízlivě, ne s euforií po předchozím úspěchu. A na desce je to podle mě znát,“ říká Petr Kolář, který si jako hlavního spoluautora vybral hráče na klávesy Káju Maříka. „Potkal jsem se s ním, když jsme pracovali s Danielem Landou. Je to výborný muzikant, producent řady desek. V minulém roce jsem začal jezdit na Slovensko hrát divadlo. Napadlo mě, že bych mohl trochu prolomit česko-slovenské ledy, které jsou podle mě uměle vytvořené. Požádal jsem o spolupráci Ivana Táslera ze skupiny I.M.T. Smile. Spontánně jsme vytvořili nějaké písně, čtyři z nich se nakonec dostaly na desku,“ vysvětluje Petr Kolář, který se podílí na albu hudebně. „Zase to byla nová zkušenost. Na první desce jsem měl spíš podíl na textech. Nyní jsem je svěřil lidem, které znám léta a vím, že jsou šikovní. Většinu textů mi napsal Martin Němec, se kterým jsem spolupracoval v kapele Precedens. Ke dvěma písním dodal slova Petr Šiška, text Moji hvězdu hlídáš napsal Filip Horáček z kapely Prohrála v kartách, a např. skladbu Oceán otextoval Ondřej Lipár,“ dodává Petr Kolář.

Vzpomínka na Karla Svobodu
Svou první desku Petr Kolář konzultoval s Karlem Svobodou. S novým albem by učinil totéž a obrovsky lituje, že už to není možné. „Byly to příjemné schůzky a setkání. Hodně jsem se od Karla Svobody naučil.“ Poslední věc, kterou spolu dělali, byla skladba Přísahám z muzikálu Golem. „Je to píseň jakoby odjinud, proto se stala na mé desce bonusem. Mám pocit, že tahle píseň byla napsaná pro mě. Proto jsem si vzal trochu za svou a zařadil ji na desku,“ vysvětluje Petr Kolář.

Název alba si vybral z veršů první písně Víkend zázraků. Zalíbil se mu obrat: „Lítat do mraků i bez křídel, jak vím, dá se, když je s kým.“ „Pokud člověk má někoho kolem sebe a je mu fajn, může si vlastně létat, kam chce. I bez křídel. Má pohodu, zázemí,“ vysvětluje Petr Kolář. O něco podobného se bude snažit s novou doprovodnou kapelou, která ho má provázet na turné. Jsou to vlastně muzikanti, kteří s Petrem Kolářem natočili nové album.
„Myslím, že to tak dopadne,“ říká Petr Kolář. „Kája Mařík bude hrát na klávesy. Jsem za to rád, už od dob, kdy jsem ho viděl v Lucii. Velký profík. Honza Alan je basista, kterého jsem poznal v muzikálu. Multiinstrumentalista. Co vezme do ruky, na to hraje. Za bicí usedne Richard Böhm, což je kluk, se kterým se známe léta. V poslední době hrál se Žlutým psem. V sestavě bude také kytarista Omar Khaouaj, velmi šikovný kluk, který ovládá i flamenco. Je to prostě sestava profíků. A já si občas zahraju na kytaru,“ uzavírá zpěvák.

Nové album – „Bez křídel“
Svoji novou desku s názvem „Bez křídel“ pokřtil Petr Kolář 20. září v Praze. Kmotry byli dvě legendy - Karel Gott a Martin Němec. Křest, na kterém byla právě vydaná deska představena, proběhl v pražském Harley´s Baru od 18. hodin. Překvapením večera bylo předání Zlaté desky, kterou Petr získal za necelý týden prodeje nového alba.

Turné „Petr Kolář 40“
Petr Kolář vyráží ke konci září na své narozeninové turné po velkých městech. Během turné, nesoucího název „Petr Kolář 40" , které připravil producent turné společnost POPKONCERT, s. r. o. Petr navštíví sedm měst a zazpívá jak nové písně z nového alba, které posluchači ještě neslyšeli, tak své starší skladby. V českém hudebním světě je to očekávaná událost, už jen proto, že Petr Kolář má na svém kontě velkou řadů hitů, a celou řadu ocenění.

Turné se uskuteční v těchto městech : 24. 9. Ostrava – Poruba (hala Sareza), 26. 9. Olomouc (Hala University Palackého), 10. 10. Plzeň (Hala TJ Lokomotiva), 11. 10. České Budějovice (Hala Stromovka), 18. 10. Brno (Hala Vodová), 7. 11. Praha (Basketbalová hala Sparta Praha na Letné) a 9. 11. Mladá Boleslav (Zimní stadion).

Více info na www.petrkolar.cz

Znáte Petra Koláře? Posloucháte jeho písničky? Líbí se vám? Nebo to není vůbec váš typ? A kdo z českých zpěváků je váš typ?

Reklama