Tak teď už se to týká i mě! „Kojit na veřejnosti nebo nekojit?“ Tuto otázku si NEpokládám ode dne, co jsem otěhotněla, ale od doby, co vídám maminky v restauracích, na lavičkách v parku nebo kavárnách s vystrčeným prsem a hladovým miminkem u něj! Ne, že by mě to pohoršovalo, ne, že bych to odsuzovala, ne že by mi to přišlo divné… ALE!

logo Matky v nesnázích

Perou se ve mně dva rozdílné názory a nevím, který z nich si mám vybrat! Do teď jsem svá prsa ukazovala manželovi a všem ostatním na zahraničních dovolených při opalování :D Teď bych ale měla chodit po Praze, rozepnout si košili a prostě je vytáhnout jen tak u kafíčka s kámoškou? V kavárně plné lidí? V restauraci u polévky? Při té představě se musím oklepat. To pomyšlení je totiž opravdu nemyslitelné. Jenže když se na to podívám čistě logicky, ve chvíli, kdy má dítě hlad, co jiného mi zbyde? Opravdu budu v tu chvíli přemýšlet nad tím, kdo na mně bude koukat? Že se nade mnou může někdo pohoršovat? Že si budou na mě puberťáci ukazovat? Vždyť, když si horní díl plavek sundám na dovolené, nikomu to nevadí, tak proč by to mělo vadit, když tady jde o mnohem důležitější věc než je opalování – když jde o nakrmení miminka, které má právo se najíst stejně tak, jako my všichni.

I přes všechna tahle logická vysvětlení ženy kojící na veřejnosti zraky ostatních vždycky přitáhnou!! Spoustě lidí to přijde přes čáru. Přitom ale jde o naprosto přirozenou věc. Zatím nevím, jak to budu řešit. Možná jen stačí kojit „decentně“. Prostě tak, aby vše zůstalo zakryto a přitom miminko mohlo být nakrmeno. Existují prý kojící přikrývky, jiné maminky si poradí s obyčejnou plenou, která prsa zakryje. V obchodech pro těhotné najdeme také spoustu oblečení, které je navržené tak, aby se vlk nažral (dítě napapalo) a koza zůstala celá (a neokoukaná!).  ;-)

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek

Čtěte také:

Reklama