Máte na kojení krásné vzpomínky? A co si myslíte o kojení starších dětí? Čtenářka Jarka mi k dnešnímu tématu poslala zajímavý příspěvek o kojení dvouletého chlapečka...

Kojit dvouletého? Hnus

Na téma kojení jsme se nedávno bavily s kamarádkami, každá z nás má dvě děti - již trochu odrostlejší. Jedna naše známá má dítě, kterému jsou dva roky a ještě ho kojí. Často i na veřejnosti. Malý jen přiběhne začne se po ní sápat ječí „Míčko" a ona hned musí vyndat prso a dát mu napít. Když mu zrovna dát nechce, začne hrozně ječet, vynucovat si to teď, hned. Když jsem se jí ptala, proč ho ještě kojí, vždyť je velký, odpověděla bezradně, že jí nejde ho odstavit. Že už snad neřeší to, že je to zdravé, ale že on je na jejím prsu závislý. No potěž, říkám si v duchu, to ho bude takhle kojit do školního věku??? Nevím, jaký máte na to názor vy, ale mě to přijde už odpudivé, takový klacek a furt cucá z prsu mlíko. Sama jsem kojila obě děti - první do 8 mesíců, druhé půl roku a stačilo to. Přechod na umělé mlíko byl bez problémů, rozhodně jsem neměla obavy, že je odstřihávám brzy od prsu. Kojit do dvou let? Po bych tedy nechtěla. Pak už jsem se těšila, že si dám skleničku vína, že budu moci jít večer do kina, že nám večer někdo děti pohlídá a ne, že se budu stresovat, že musím kojit nebo odstříkat mlíko.

Jarka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kojení!

Jaké jsou vaše vzpomínky na kojení?

Pište mi své příspěvky na téma „kojení"! Odpovězte na výše položenou otázku, nebo svou odpověď nějak rozviňte. Napište i o svých zkušenostech, co si myslíte o dlouhodobém kojení, třeba do čtyř let věku dítěte a naopak, co si myslíte o ženách, které vůbec nekojí? Kdy jste přestala kojit? A jaký je váš nejkrásnější kojící zážitek? Kojila byste na veřejnosti? Otázek ke kojení je zkrátka mnoho. Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, jinak nebudou mít šanci na získání skvělého dárku: dévédéčka Cvičení po porodu a čaje Lipton broskev a mango v pyramidových sáčcích!

Příspěvky posílejte na e-mail...

Reklama