koj

Viděli jste komedii Fotr je lotr? Pak vám nemohla ujít scéna, v níž Robert De Niro v roli dědečka „kojí“ své vnouče. Tak přesně ta inspirovala mladého Švéda, který chce v budoucnu kojit své dítě. Ale ne pomocí prsní náhražky předvedené ve filmu, nýbrž z vlastních prsů. mm

Stimulací bradavek odsávací pumpou chce u sebe vyvolat laktaci. Masáž bude provádět každé tři hodiny a je mu lhostejné, zda to bude na veřejnosti (třeba během přednášek) někoho pohoršovat.

Je přesvědčen, že je to pro dobrou věc, a za svým cílem jde odhodlaně. Prý tím pomůže nejen své partnerce, ale získá i užší pouto se svým dítětem.

Je to vůbec možné?

Profesorka endokrinologie Sigbritt Werner věří, že Bengtsson může vyprodukovat maximálně pár kapek mléka, ale nápad rozhodně nezavrhuje, protože i mužský prs může dítěti v jistém smyslu pomoci. „Zdravé dítě instinktivně ví, že prso má dvojí funkci. Jedno mu dává mléko a druhé poskytuje pouze rodičovské teplo a uklidňující blízkost. Muži se nemusejí trápit tím, aby produkovali mléko, ale měli by přijmout tuto možnost sblížit se s vlastním dítětem a nabídnout jim vlastní prsa tak jako ženy,“ tvrdí profesorka.

Laktaci u mužů lze také vyvolat hormonální léčbou. Tuto metodu však mladý muž striktně odmítá.

Reklama