Možná nejste s velikostí nebo tvarem svým prsou úplně spokojená a v duchu toužíte po plastické operaci. Jenže zároveň se blíží doma, kdy byste se ráda stala maminkou nebo svojí ratolesti pořídila sestřičku či brášku a ze všech stran slýcháte varovnou větu: „Nechej to až po dětech!“ Jenže pravda je taková, že prsními implantáty se o možnost kojení nepřipravíte! Tak proč si svůj sen nesplnit teď hned?

ImplantátyZvětšení, tvarování ani zmenšení poprsí pomocí plastické operace už dnes dávno není jen výsadou celebrit, ale naopak se stává jakýmsi standardem. Navíc chcete-li se víc líbit sama sobě i ostatním a být atraktivní maminka s přitažlivým dekoltem, rozhodně nemusíte čekat na dobu, až budete mít odkojené všechny své ratolesti. „Vloží-li se prsní implantáty při zákroku pod sval, nenaruší se tím mlékovody a vy můžete i s nimi úplně bez problémů kojit,“ potvrzuje plastický chirurg MUDr. Peter Ondrejka. K tomu si připočtěte názor americké asociace plastických chirurgů (ASPS) a rázem máte jasný argument pro všechny pochybovače: ASPS uvádí, že pokles poprsí po porodu není způsobený kojením, jako spíše samotným průběhem těhotenství. A pokud je pro vás názor operatéra i asociace plastických chirurgů pořád málo? Přesvědčí vás snad už jedině příběh maminky, která kojení prvního dítěte absolvovala bez prsních implantátů a kojení druhého prcka už s nimi. Zkušenost má tedy dokonce s obojím a může porovnávat...

Chtěla jsem být atraktivní maminka

Implantáty

„Vždycky jsem měla prsa dost velká, nikdy jsem je nechtěla vyloženě zvětšovat, ale pravda je, že mi po odkojení prvního syna zůstala jakoby prázdná. Dva roky po porodu prvního dítěte jsem si je proto nechala vyplnit implantáty, a to i přes fakt, že jsme s manželem rozhodně neplánovali mít doma jedináčka… I když jsem tedy toužila po druhém dítěti, nepřišlo mi nutné s plastickou operací dál čekat. Samozřejmě jsem ale vše předem konzultovala s plastickým chirurgem na klinice a ten mi vysvětlil i mě uklidnil, že se kvůli implantátům o možnost kojení určitě nepřipravím. Věřila jsem odborníkovi a ne různým povídačkám od lidí, kteří s takovým zákrokem nemají žádné zkušenosti, a rozhodla se jít do toho hned. Proč? Chtěla jsem být prostě atraktivní maminka. Mít zase pocit, že svého manžela přitahuji, že jsem pro něj a samozřejmě i sama pro sebe dostatečně krásná a mám jak se říká šmrnc. Takhle napsané to zní možná trochu povrchně, ale myslím, že mi většina žen jedině potvrdí, jak šlo po porodu jejich sebevědomí dolů...“ vypráví upřímně maminka dvou dětí, dnes jednačtyřicetiletá Monika.

Kojení s implantáty či bez? Za mě žádný rozdíl!

Implantáty„Díky tomu, že jsem prvního chlapečka odkojila bez implantátů a druhého s nimi, můžu průběh obojího srovnávat a za sebe musím jednoznačně říct, že v tom, pravda, nevidím žádný rozdíl! První kojení bez implantátů mi  přišlo úplně stejné jako druhé kojení s nimi. Takže, pokud čte tenhle článek nějaká žena, která operaci zvažuje a bojí se, že se s implantáty kojit nedá, bojí se opravdu zbytečně!“ uklidňuje všechny Monika a dodává: „Podle mě je navíc nesmysl, že si implantáty kojením zničíte. Kojila jsem s nimi a po kojení byla moje prsa úplně stejná jako před tím. Jasně, velikost prsou se vám změnit sice může, jenže to nijak nesouvisí s kojením, ale s tím, jak v těle pracují hormony. Zhubnete nebo přiberete a prsa se vám tím zvětší nebo naopak zmenší. Nic jiného v tom ale nehledejte,“ uzavírá spokojená maminka.

Zvažujete plastickou operaci prsou a váháte s ní právě ze zmíněného důvodu? Nejlépe uděláte, pokud zavoláte na bezplatnou linku 800 254 642 (800 CLINIC) a domluvíte si nezávaznou konzultaci zákroku v MEDICOM Clinic, síti klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie, kde operaci podstoupila právě i paní Jana. Držíme palce!

Medicom

Medicom clinic

Přečtěte si také:

Reklama