Když se na jaře oteplí, lidé samozřejmě začnou víc chodit ven. A tak teď v přírodě potkávám stále víc běžců, cyklistů i turistů. A taky maminek s kočárky. A není výjimkou, že při procházce venku uvidíte maminky na lavičce, jak kojí své potomky.

Nemám vůbec nic proti kojení, sama jsem obě děti kojila víc než rok. Ale málokdy jsem to dělala na veřejnosti, když kolem chodili lidi. Venku ano, ale vždycky jsem se někam schovala, při nejhorším pod nějakou deku, aby nebylo nic vidět. Připadalo mi, že kojení je moje soukromá věc, kterou by nikdo cizí vidět neměl.

Přečtěte si také:

Některé ženy to ale mají jinak. Když má jejich dítě hlad, posadí se kamkoliv, i když kolem proudí davy lidí (a hodně jich nepokrytě kouká). Už jsem viděla kojit ženy leckde. Na dětském hřišti je to podle mě ještě v normě, stejně jako v ZOO, nebo na nádvoří zámku. Co mi ale připadá už moc, je kojení v obchodním centru, v tramvaji a ve vlaku. No, a kojení jsem viděla i na obzvlášť zajímavém místě - na vítání občánků. Jedna z maminek, sedící v první řadě, klidně vytáhla prso před padesáti lidmi a začala kojit, když její synek zaplakal. To se pak skoro neudržel řečnící představitel města, neboť maminka měla ještě ke všemu prsa hodně velká.

kojeni

Kojící ženy jsou vidět na mnoha místech. Když vysvitne slunko, tak i na lavičce u cyklostezky

Kojení je podle mě příliš intimní věc, která by se neměla dávat na odiv. Jistě, je to přirozený pokrm miminek, ale... Myslím, že dnes mají některé ženy-matky pocit, že nad ně není, myslí si, že si mohou všechno dovolit. A i kojení považují za věc, kterou mohou dělat kdekoliv, a ještě je za to lidi mají obdivovat. Jenže já myslím, že by měly brát ohled také na ostatní lidi, protože mnohým není pohled na vystavená kojící prsa příjemný.

Co si o tom myslíte?

Další články v magazínu:

Reklama