Tak jsem zjistila, že ženy se dělí na třetiny.

 

První třetina je natolik extrémní, že svoji schopnost kojit vystavuje na odiv kde se dá, tváří se patřičně pyšně a vůbec ji nezajímá, že může uvést jiné do rozpaků.

 

Vrcholem jsou situace, kdy si dvouleté dítě vyhrne mámino upatlané triko, vytáhne svůj dudel a pije. Br, takovouhle domorodku s umaštěnými vlasy, vytahané tepláky a dítě pověšené na prsou jsem viděla a promiňte mi – chtělo se mi zvracet a rozhodně jsem v tu chvíli netoužila po tom býti matkou…

A to se ještě taková ženská rozhlížela po obdivných pohledech……

 

Druhou třetinu tvoří ženy, které sice na veřejnosti kojí, ale tak nějak decentně. Není problém si strčit dítě do košile, přehodit přes jídelníček kousek halenky nebo zakrýt tričkem. Dítě potřebuje jíst, tak je třeba mu vyhovět, ale netřeba z toho dělat veřejnou švandu…

Jo, pohled na tyhle maminky je už lepší, ba téměř inspirující pro mateřství. Kojení berou jako intimní věc mezi sebou a svým dítětem….

Druhým je dovoleno si toho všimnout, ale stejně tak může okolí dělat, že to nevidí. Anebo si toho ani doopravdy nevšimne….

 

Třetí třetinu tvoří ženy, které se těmto situacím vyhýbají co to jde. Ale ono to zas tak jednoduše nejde, někdy je nezbytné vyrazit někam na delší čas a dítko to prostě domů nevydrží…

 

A tak nad tím přemýšlím. Je mi jasný, že čerstvý vzduch je pro mimčo to nejlepší, takže procházky jsou žádoucí. Navíc existuje tuna úředních záležitostí, které musí čerstvá maminka absolvovat. A tyhle úředničiny mi derou nervy nejvíc. Už se vidím, jak tahám mlíkárničku třeba ve frontě na zaregistrování u zdravotní pojišťovny nebo na sociálce.

 

Mě osobně pohled na kojící matku nijak nepohoršuje… kromě té první třetiny žen, která se tváří jako samospasitelky světa… je to normální věc, a navíc to beru jako velký dar, protože ne každá maminka může kojit, že?

 

Ale na druhou stranu existují lidé, které naprosto chápu, když tohle považují na nechutné. Prsa si naše společnost spojuje se silným sexuálním symbolem, takže to pro někoho může být natolik šokující jako žena s průhlednou krátkou sukní a bez kalhotek…..(nebo odhalený muž, to pro nás ženy…..)

 

A co vy ženy-in? Jak jste řešily tuhle poněkud prekérní situaci vy?

Jak je nejlepší kojit a kde? Máte nějaký trik na decentní hezké kojení?

 

Až na to jednou v mém případě dojde, tak jsem zvědavá, jestli slíznu chápající úsměv jiné maminky, kradmý zvědavý pohled jiného tatínka, chlípnou slinu úchyláka nebo ránu holí od prudérní důchodkyně s dovětkem, jaký jsem děsný čuně !!!!J J J J

 

NiKina J

 

 


Díky NiKino.

za svůj článek si jistě zasloužíš odměnu. Posílám ti tedy Bioaktivní Laktoflóru v kapslích. Neboli Plně aktivní mléčné bakterie, potřebné pro udržení zdravé střevní mikroflóry od firmy Pharma Nord.

 

A i vy ostatní od nás můžete něco získat. Za milé příspěvky. Za krásné ulovené chlapy. Za žádosti o pomoc. Za rady těm, co je potřebují. Za popis toho, jak se vyhýbáte práci.

 

Prostě za to, co vás zajímá.

 

Vše posílejte sem:

redakce@zena-in.cz

Reklama