Možná jste zaznamenali, že rok 2017 je z hlediska prastarého čínského horoskopu rokem kohouta. Jaké je však samo znamení tohoto domácího zvířete? 

Kohouti se podle velké encyklopedie předpovídání budoucnosti tuze rádi předvádějí. Bývají to zpravidla pestří a kohoutnádherní lidé s vstřícnou a kamarádskou povahou. I když… Znám ze svého vesnického okolí historky o agresivních a bojovných kohoutech, kteří se nebojí postavit daleko větším a nebezpečnějším zvířatům. Čínský horoskop se totiž opírá o srovnání lidí narozených v jednotlivých zvířecích znameních se samotným zvířetem. S kohouty se skvěle klábosí, jsou velmi nezávislí, ale také neskonale zbožňují svou rodinu. Jelikož nedokážou být tišší ani klidní, bývají velice zábavní, většina jejich vtipných  historek ale bývává o nich samotných. Kohouti jsou také lidé velmi citliví, citlivější, než se zdá nebo než nám sami ukazují, a kritika je dokáže vážně ranit!

Zrozenci ve znamení kohouta kladou vzdělání na tu nejvyšší příčku, jsou schopni se sami učit a rádi leží v knihách. Často mají daleko hlubší znalosti, než se domníváte, ale neradi je dávají najevo. Dokážou se chovat jako kašpaři, i když to nemají zapotřebí - jen jsou zkrátka rádi středem pozornosti a udělají pro to téměř cokoliv. 

Láska u kohoutů bývá velmi vážná záležitost, a když se připoutají k partnerovi, jsou přesvědčeni, že je to ten pravý na celý život. Věrnost sice není jejich nejsilnější stránkou, ale od svých lásek ji očekávají, až vyžadují… Jako milenci jsou dramatičtí a mívají často nevyčerpatelnou sexuální energii, i když s představivostí to až tak skvělé nebývá…

Zrozenci kohouta se rádi obklopují lidmi, ale i když mívají mračna známých, neradi se otevírají natolik, aby se zrodilo hluboké přátelství. Kohouti milují děti, věnují jim velkou pozornost i přes to, že často tvrdě pracují. Oplývají totiž nesmírnou energií, díky které jsou ostatními velmi oblíbeni. Tito jedinci více než kdo jiný milují výzvy a často se chopí práce, která není pro ně právě výhodná, a pak se s ní odvážně perou tak dlouho, dokud ji nezvládnou.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

K roku kohouta si můžete u nás ještě přečíst:

new

Reklama