Už tradičně se říká: Neber si učitelku! Se zubařem bych nechodila! Lékař by tě pořád jen studoval a hledal ti choroby! Takových příznačných zaměstnání, která jsou spíše diagnózami, je ale přece daleko více. Jaké máte zkušenosti vy?

Neber si učitelku, je to diagnóza. To jsem slyšel nejednou. Vzhledem k tomu, že jsem pedagogickou fakultu vystudoval, vím dost dobře, jaká jsou úskalí vztahu s pedagožkou. A že nejsou jen tak ledajaká. Každá profese přece jen každého poznamená a není jednoduché naučit se vypnout po odchodu z práce a začít hrát roli ženy, matky či milenky. Pochopitelně to funguje na obě strany.

Mám kamarádku, která barvitě líčí historku o chození se zubařem. Při prvním líbání udělal hloubkovou kontrolu chrupu, do ordinace si ji pozval hned na druhý den a vůbec byl nesnesitelně akční. Když s někým mluvil, díval se tak jako ze spodu člověku na ústa… Byl to prý děs.

Po nějakém čase se setkala s jinou slečnou, která se nějak zmínila o tom, že chodila se zubařem. Začaly si vyměňovat historky a jen kroutily hlavou. Do deseti minut bylo jasné, že chodily s tím samým. Skamarádily se. Když ji nová známá navštívila, dočkala se kamarádka ohromného výbuchu smíchu z koupelny. Když se šla podívat, co se děje, našla návštěvu opřenou v záchvatu smíchu a s kartáčkem v ruce o vanu.

Nechápala, co se děje, ale když se přes smích dozvěděla, že doma má zcela identickou značku kartáčku, která je to jediné, co po páně zubařovi zbylo, složila se také.

A takových historek jsou přece desítky! Jak jste na tom vy?

Chodila jste s někým, kdo nedokázal nepracovat?
Máte zkušenosti s učiteli? S doktory?
S matematiky, fyziky a chemiky?
Jsou zaměstnání, která ukončí jakoukoli snahu?
Víte, že některou profesi byste si nevzala?
A co vztahy s muži daleko od domova?
Máte za muže řidiče? Vojáka?
Povězte nám, kudy prostě cesta nevede!
Varujte ženy-in na
redakce@zena-in.cz!

Reklama