Nemůže si vynachválit dress code svého manžela, který sice pracuje pro mobilní operátory po celém světě, ale jeho jediným akceptovatelným oblečením, již od střední školy, jsou černé džíny a šedivá mikina.

Milá ženo-in, můj momentální dress code jsou tepláky a tričko s fleky od mrkve, brokolice a špenátu. Mám doma dvě malé děti a podle toho to vypadá. Nicméně, pořád miluju sukně, a tak než přijde manžel z práce, namaluju se a vezmu si něco slušnějšího ;-) I když občas pochybuju, že si toho vůbec všimne....

Povoláním jsem úředník ve státní správě. Když jsem chodila do práce, nosila jsem téměř výhradně sukně, nějak nemám ráda „slušňácké“ kalhoty, takže raději boty na podpatku a nějakou pěknou sukni s tričkem či halenkou.

Nejlepší zážitky mám ale svým mužem, který pracuje na různých projektech, nejčastěji pro mobilní operátory po celém světě. Jeho dress codem a vlastně jediným akceptovatelným oblečením, již od střední školy, jsou černé džíny a šedivá mikina. Kdyby mohl, tak jde v džínách obhajovat i disertaci... Sice se snažím ho trochu obléknout, ale nejedna čtenářka mi jistě dá za pravdu, že s některými chlapy se prostě nehne.

Jednou šel na externí jednání v šortkách a trekingových sandálech. Na mojí výtku, „to snad ne, miláčku“ mi odvětil, že si vezme tričko s límečkem s tím, že je programátor a ti běžně chodí v šortkách a odkráčel.

Když letěl na jednání do Afriky, nedorazil mu kufr a můj muž i jeho kolega skončili mezi africkými bussinesmany v kvádrech pouze v kapsáčích, teniskách a tričku. Po únavném mnohohodinovém letu si umím představit ten odér linoucí se nejen z trička...

Když pracoval v Dubaji, jednou se vydal do práce v kalhotách do půli lýtek. A bylo mu velmi jasně naznačeno, že takhle tedy ne, přípustné byly pouze kalhoty dlouhé. A to bylo asi jedinkrát, kdy do práce chodil opravdu slušně, v kalhotách od obleku a v košilích.

Na druhou stranu, já si na jeho džínovotričkovou módu nemůžu stěžovat. Koho by bavilo žehlit každý týden 5 košil? Takhle je to i pro mě jednodušší....

paviocko

Váš manžel musí být asi hodně vážený a sebevědomý, takže si proti jeho oblečení nikdo nedovolí říct ani popel. Zkrátka, kdo umí, umí.

Co nám k dnešnímu tématu napíšete vy, milé ženy-in? Jaké máte zkušenosti s profesním oblečením? Musely jste někdy dodržovat dress code? Co to obnášelo? Napište nám naredakce@zena-in.cz

Reklama