Ráda byste si někam tenhle nebo příští víkend vyjela a nevíte kam?

Chcete podpořit dobrou věc?

Láká vás nádherná oblast Kokořínska, hrady, vápencové skály a divoká příroda, ale nepohrdnete ani trochou kultury?

Nebo máte volno v týdnu a nechcete přijít o zajímavý zážitek? 

 

 

 Zveme vás i vaše děti!

Dětský divadelní soubor Ty-já-tr ve spolupráci s Hucul Clubem Zmrzlík Praha pod záštitou Městské části Praha 7 pořádá již šestým rokem kočovné divadlo. Po vzoru starých komediantů putují členové souboru od vesnice k vesnici s povozem taženým dvěma huculskými koňmi po Kokořínsku a hrají divadlo.

Výtěžek z dobrovolného vstupného je vždy věnován na dobročinné účely. V roce 1999 výtěžek Komedie o Honzíčkovi a Františce připadl hříběti huculského koně Fortuně, které se v tomto roce narodilo. Drdovy Hrátky s čertem v roce 2000 připadly Dětskému domovu v Deštné, Cirkus Neberto v roce 2001 akci Pomozte dětem, Indiánské pohádky  v roce 2002 Pomocným tlapkám, Cikánské pohádky v roce 2003 Asociaci organizací a žen s rakovinou prsu, Zeyerova Stará historie v roce 2004 Lize proti plicním chorobám a Drdova hra Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert v roce 2005 organizaci Debra. Letos se bude hrát pohádka O chudém královstvíčku na podporu Sdružení dětí s cystickou fibrózou.

Zaujal vás projekt kočovného divadla? Přijeďte se podívat! A pokud nemůžete, zajděte alespoň na některé z představení v Praze!

Podrobnější informace najdete na stránkách www.ty-ja-tr.cz, o huculských koních si můžete přečíst na www.huculclub.cz

A protože Žena-in bude přitom, můžete za týden očekávat zajímavou reportáž!

Máte zkušenosrti s podobným typem akcí? Chtěly byste si zažít putování s kočovným divadlem? Co si o projektu myslíte? Můžete nám napsat na redakce@zena-in.cz

Reklama