Zpěvák a muzikant Vilém Čok (46) je pověstný tím, že se rád napije. O jeho spanilých jízdách po hospodách se vyprávějí legendy. Vzhledem k tomu, že nyní má spousty pracovních závazků na muzikálových scénách, Vilda přece jen pití alkoholu trochu omezuje. Občas si ale nějakou tu kvalitní „opičku" pořídí.

„Alkohol nekonzumuji jen pouhé tři měsíce v roce. V lednu, únoru a březnu. Dám si nanejvýše jen jednou denně vinný střik z dvoudecky bílého vína a sodovky, prozradil zpěvák.

A důvod, proč čtvrt roku téměř abstinuje? S bouřlivou oslavou konce roku prý celá věc nemá vůbec nic společného. Na Silvestra se podle Viléma Čoka opíjejí jen břídilové a amatéři. Očistu provádí z jiného důvodu.

„Mé tělo je za uplynulý rok vždycky alkoholem tak nasycené, že je nezbytně nutné dát si dobrovolně pauzu. Musím mu dát příležitost, aby další podobný nápor opět ve zdraví do konce roku přežilo, tvrdí Vilém Čok s trochou nadsázky a dodává, že během tohoto čtvrtroku se zároveň snaží žít maximálně zdravě. V následujících devíti měsících si pak krátké utrpení zase vynahradí.

Svérázný rocker má také zajímavý recept na to, jak být po probdělé bujaré noci druhý den v pohodě.

„Mám speciální postup, jak si léčím na kocovinu a stabilizaci žaludku. Dám si med na polévkovou lžíci, polknu ho a zapiji kvalitním pivem. Tento postup několikrát zopakuji. Zkuste to, je to zázrak! doporučuje Čok.

Reklama