Také jsem si vzpomněla na jedenu starší historku. Tenkrát mi bylo asi pětadvacet. Zavolal kamarád, jestli na mě může dát kontakt podomnímu prodavači drahých vysavačů. Říkal mi, že když si ho pozvu domů a vyslechnu si jeho prezentaci vysavače, dostanu za to pěkný nůž v hodnotě asi 500,- Kč... Tak jsem kývla, prezentačku přežiju a nůž se bude hodit.

Den D se moc nepovedl. Večer před tím jsem byla na nějaké šílené oslavě, která se protáhla skoro do rána. Byla jsem úplně mimo, omluvila jsem se v práci, že je mi špatně a že nepřijdu. Ve dvě zazvonil ten chlap s vysavače. Já jsem na něj v té kocovině zapomněla, tak jsem mu otevřela v pyžamu a s hadrem na hlavě. Nějak jsem se zpřítomnila, bylo mi líto ho posílat pryč a pustila jsem ho dál. Dovedete si představit, jak to byly hrozný dvě hodiny. Nejprve mi ukázal, z čeho se lux skládá a jak funguje. Pak začal s názornými ukázkami funkčnosti - jak vysává a jakou mám doma špínu. Ta se objevila na bílých hadřících, které nandával na hadici. Moc jsem ho nevnímala, špína mi byla v tu chvíli u zadnice, toužebně jsem čekala, až ta šaráda skončí. Nevypadalo to ale, že skončí brzo. Pán se dostal doslova do varu, byl úplně posedlý svým luxem. Vždycky jsem nechápala, jak tyto věci někdo může dělat. Na tomhle případě jsem to pochopila. On byl svým vysavačem úplně uchvácený. A pak přišel nátlak, abych si ho koupila, jak by se mi hodil. Měla jsem strach, že mu v kocovině slíbím cokoliv, jen aby už vypadl, ale naštěstí jsem se udržela zdravého rozumu. Jak na mě tlačil, začalo se mi chtít zvracet. Dostala jsem klasické kocovinové návaly. To už mě vedlo k tomu, že jo ho vypakovala. Naštěstí se sesbíral rychle, nedošlo k nejhoršímu - že bych mu ten vysavač pozvracela.

Při tom spěchu se samozřejmě zapomnělo na ten nůž. A jelikož jsem nechtěla zadávat žádnou příčinu dalšího kontaktu, obešla jsem se bez něj. Tak takhle pěkně dopadla moje zkušenost s podomním prodejcem vysavače.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama