Jako kocovinu označujeme vedlejší účinky konzumace alkoholu. Většina z vás je asi už někdy okusila na vlastní kůži, asi vám nemusím říkat, že mezi ně patří bolesti hlavy, pocity žízně, citlivost na světlo i hluk, nevolnost. Pokud jste prostě z večírku nezvolili dostatečně rychlý ústup a pokračovali jste v konzumaci až do rána bílého, váš organismus je silně dehydratovaný a výše popsané nepříjemné příznaky jsou toho nemilým důkazem.

Jedinou skutečně spolehlivou metodou, jak na kocovinu vyzrát, je omezit množství požívaného alkoholu. Před samotnou konzumací byste se měli dobře najíst a pokud možno – s vědomím možných následků – v průběhu večera nevypít lidově řečeno vše, co teče. Tedy nemíchat pivo, víno, koktejly či tvrdý alkohol. Podle zkušených konzumentů se vyplatí ještě před odchodem na oslavu vpravit do žaludku syrové vejce, lžící oleje či několik krajíčků celozrnného chleba.

Pokud zvládnete po návratu z flámu domů vpravit do sebe před ulehnutím alespoň půl litru vody bez bublinek, ráno bude váš stav o něco snesitelnější. K těžkým povečírkovým ránům hodně přispívají i látky vznikající fermentací zvané kongenery. Obsahuje je například červené víno, brandy či piva ležáky. Na jejich zneškodnění se doporučuje před uložením k spánku spolykat několik tablet živočišného uhlí, ovšem metoda je to docela sporná. Průběh kocoviny rovněž, a to dost významně, zhoršuje počet vykouřených cigaret.

Když už kocovinu máte, měli byste do sebe především vpravit co nejvíce vody, nejlépe minerálku s citronem. Před plánovanou oslavou nebo alespoň před spaním užijte 2-3 gramy vitaminu C společně s kvalitním B komplexem. Ráno příjem vitaminů zopakujte. Ráno vám může ulevit také osprchování, pomůže vám probrat se a nastartovat alkoholem zdevastované tělo. Osobně se mi osvědčila i návštěva plaveckého bazénu, pár uplavaných délek mělo vždy přímo zázračný oživující účinek. Samozřejmě jste-li schopni něco takového absolvovat. Někomu také může ulevit rychlá chůze na čerstvém vzduchu, takhle se okysličí krev a kocovina se dá na ústup. U těžších stavů je však lepší pokud možno zůstat v teple a klidu v posteli.

Mezi další úlevu přinášející prostředky patří mléčné výrobky(např. kefír), kyselé okurky, česnečka či bujon. Dobré je si také, jestliže to váš žaludek unese, dopřát vydatnou snídani. Z bylinkových čajů pomáhá mírnit následky mátový, heřmánkový, kopřivový či čaj z řebříčku pro uklidnění jater a žlučníku. Med rozpuštěný v čaji případně teplé vodě může pomoci doplnit ztrátu krevního cukru.

Máte nějaký zajímavý recept na léčbu kocoviny? Neváhejte a rozdělte se o něj s námi!  

Reklama