Ivo Šmoldas a kočka Minda

Je to již nějaký ten pátek, kdy jsme pátrali po krásných chlapech. Ve článku Kocouři Ženy-in! Zvolte si ty vaše jsme vám jich představili přes čtyřicet a v diskuzi pod článkem se jich nahromadilo nejméně jednou tolik. Rozhodli jsme se s některými z nich udělat rozhovor, ale popravdě, není to lehká práce. A tak přicházíme s prvním rozhovorem až dnes, ovšem hned napoprvé je to opravdu skvostná záležitost - s publicistou a básníkem (to ostatně z rozhovoru na první pohled poznáte) Ivo Šmoldasem jsme se rozhodně nenudili a nudit se nebudete ani vy!

Otázky pro kocoury jsou (jak jinak) kocouří. Jak to Ivo Šmoldas dělá, že je tak šik, to se dozvíte v našem rozhovoru...

Jméno: Ivo Šmoldas
Datum narození: 23. července 1955
Znamení: Lev

Jaká forma deodorantu vám nejvíc vyhovuje: spray, roll-on, gel...?
Spreje mají ve zvyku pšoukat, a tak si nikdy nejsem jist, zda to, co z nich vyjde, bude vskutku vůně. Kuličkové odsmraďovače pro změnu s oblibou zasychají a přestávají se koulet. Uchyluji se tudíž raději k deodorantům tuhým, jakým Angličané říkají stick čili klacek.

Jaká je vaše oblíbená vůně?
Jelikož každá vůně se v přílišném zhuštění přepodstatňuje ve smrad, dávám přednost pachům jemným v koncentraci až nedomrlé. Milejší jsou mi odéry přírodní, ovšem nikoli ty, které se zamlouvají mouchám...

A co vůně vaší partnerky?
Má žena zaplaťpánbůh nepatří k oněm dámám, které vedou prostřednictvím parfému s okolním světem přímo chemickou válku. I ona se třísní vůněmi jemnými s lehkými závany citroníku...

Když chcete ženu potěšit, máte nějaký zaručený způsob?
Mám. Mlčím, a odpouštím si tudíž veškeré uštěpačné poznámky. Je to sice potěcha poněkud skromná, ale přesto za ni sklízím vděk.

Čím vás žena nejvíc potěší?
Samozřejmě že pochvalou. A nikterak nebazíruju na tom, zdali je zasloužená, či nikoli.

Ivo ŠmoldasJaký make-up se vám u ženy líbí a co už je moc?
Jsou ženy, jež se při líčení dobírají k výkonům až fasádnickým. Výsledná omítka ve mně pak vyvolává nepříjemnou představu stavebních prací, a vede tudíž k bezútěšné sklíčenosti. Není nad půvaby holých zdí...

Co si myslíte o plastické chirurgii? Rozmlouval byste partnerce, kdyby si třeba chtěla nechat upravit prsa nebo jít na liposukci?
Proti nadívané kachně či huse nemám námitek. Dámy mám však raději na přírodní způsob. Kdysi jsem v televizi zhlédl jistý děsivý horor, zjevně určený pro kachní žaludky, a pěkně to se mnou zamávalo. Teprve po filmu jsem pochopil, že se to byl pouhý dokument o liposukci...

Je vám vaše povolání koníčkem?
Už delší dobu si nejsem tak docela jist, jaké povolání vlastně mám. Teď zrovna nedělám zhola nic a přiznávám, že mě to, alespoň prozatím, navýsost baví.

Čím jste chtěl být v pubertě?
Jak to tak bývá, měl jsem představy veskrze dobrodružné. Pokud si dobře pamatuju, toužil jsem se totiž stát učitelem. Pak mi ovšem došlo, že se mi k takto nebezpečné životní dráze nedostává dost odvahy, a ze sebezáchovných důvodů jsem v sobě raději objevil Herodesa.

Máte doma nějakou hračku z dětství?
Pískající gumový koník, bez něhož jsem druhdy nedokázal usnout, se mi už dávno kdesi ztratil, doufám však, že nikoli nadobro. Svižným krokem se už totiž blížím k druhému dětství a velice na něj spoléhám, že mi opět pomůže zmoci nespavost, tentokrát tu stařeckou...

Když se řekne překrásná herečka, kterou si vybavíte jako první?
Věru nevím, zda překrásné herečky vůbec existují. Buď jsou to krasavice, jejichž oslňující půvaby nám nedopřejí nahlédnout, že s jejich herectvím to není nijak slavné. Anebo skvělé herečky, díky jejichž umění si ani nevšimneme, že jejich krása není zcela bez vad. Přiznávám, že mám raději ty druhé, ale dozajista uznáte, že potom, co jsem zrovna řekl, opravdu nemůžu žádnou jmenovat. Zaručeně bych si u ní nešplhl.

 

Ivo Šmoldas: O mamutech a alkoholu

 

Jaký je váš vztah ke kočkám?
Právě se kolem mě točí hnedle patero koček. Dvě naše, jedna dceřina a navrch dvě pravidelné návštěvnice ze vsi. Krmím je, rozmlouvám s nimi, s těmi našimi sdílím stůl i lože a závidím jim jejich vznešenou svéhlavost, důstojnou přítulnost i nedostižné umění kdykoli a kdekoli slastně usnout.

A jaký byl váš první pocit, když jste se dozvěděl, že jste se stal jedním z kocourů magazínu Žena-in.cz?
Pomyslel jsem si, že ctěné čtenářky patrně pozbyly soudnosti, ale pak jsem si řekl - dobře jim tak!

Foto: Archiv Ivo Šmoldase

 

Čtěte také

Vendula Šmoldasová: Štíři jsou nevyzpytatelní
Kocouři Ženy-in! Zvolte si ty vaše

 

Patří podle vás Ivo Šmoldas mezi kocoury Ženy-in právem? Co se vám na něm líbí nejvíc?

Reklama