Filip Blažek

Herec Filip Blažek se vryl do povědomí diváků asi nejvíce rolí Matěje v pohádce Nesmrtelná teta. Ženy a dívky ho milovaly pro jeho krásnou tvář i duchaplné hraní. Dnes už nemá dlouhé vlasy a z duchaplné polohy se změnil v drsňáka. Přesto dokáže vystřihnout roli milovníka stejně dobře jako roli tragikomického smíška.

Filip má dvě děti, ale každé s jinou ženou: Luciána s herečkou Lucií Benešovou, Johanku s Makedonkou Jolanou...

Jméno: Filip Blažek
Datum narození: 21. srpna 1973
Znamení: Lev

Ptám se na to každého našeho kocoura: Jakou máte oblíbenou vůni?
Až tak intimní otázka... Teď zkouším všechno možné, ale vždycky se vrátím ke klasice: Armani, Gabbana.

Jaké máte vysněné auto - kdybyste si mohl všechno dovolit...
Tohle už je lepší otázka, třeba Aston Martin nebo Audi R8.

Audi R8

Když se řekne ideál ženské krásy?
Ten mám doma.

Dobře, nebudu vás trápit, pojďme k seriálu Přešlapy - je to taková humorně laděná věc o třicátnících, ve které hrajete roli Adama, o čem je seriál z vašeho pohledu?
Vlastně o normálním životě.

Seriál má zatím třináct dílů, bude mít i další pokračování? Čeká nás další telenovela?
V listopadu začínáme další řadu. Jestli to bude mít potom nějaké pokračování, to nevím. Jedeme podle anglického originálu, ve kterém samozřejmě dochází k úpravám. Máme celkem tři scénáristy a nevím, jak moc do toho zasahují. Kolik toho natočili celkem Angláni, nevím - vím jen o druhé třináctidílné sérii.

Vaše postava, svůdný fešák Adam, je vám vnitřně blízká?
Snad svým humorem, jinak takový exhibicionista, a ani recesista nejsem. Rozjede každý fór naplno.

  • Sledujte Filipa Blažka v seriálu Přešlapy, každou středu od 20.00 na TV Prima!

Přešlapy

Jak moc je český seriál stejný jako ten původní anglický - je tam také Adam?
Je tam Adam, v zásadě se to moc neliší. Ale tím, že v Anglii měli na jeden díl údajně jedenáct natáčecích dnů, zatím co my máme čtyři, tak si dovedete představit, že se muselo od spousty věcí upustit. Pár exteriérů, výprava také není taková...

Filip Blažek, Zuzana NorisováViděl jste předlohu?
Jen první díl, u kterého jsem se zhrozil, že mě čekají nahaté scény. Točit jsme začali osmým dílem, kdy si moje partnerka Radka nechá dát pryč dítě - je to díl trochu na vážnější strunu. Netušil jsem, co přijde za scénáře.

Mířil jsem spíš k tomu, jestli jste se při svých hereckých výkonech inspiroval originálem?
To ne. Některé věci jsou napsané a to, co vyleze na place... všichni jsou to výborní hráči, takže když se objeví nějaký okamžitý nápad, realizujeme ho. Škoda je, že není víc času na jeden díl - fóry by mohly být propracovanější. Sami bysme přinesli daleko víc nápadů. Takhle na tom běžícím páse to úplně nejde - je to škoda.

Zmínil jste nahaté scény, můžete ten svůj pocit hrůzy trochu rozvést - vy nerad hrajete podobné scény?
Pro mě je to strašný! Jsem stydlivý a nerad se svlékám. Navíc jsou tam polonahé scény s hereckými partnerkami, což není příjemné zase pro moji skutečnou partnerku. Vždycky je to takové podivné, ale když je to ve fóru, tak zaplať pánbůh za to.

Cítíte se v „pokročilém“ věku trapně, když se máte někde ukázat veřejně bez trička?
Určitě - člověk si furt myslí, že je mladý, a ono prd. Je mi šestatřicet, už jsem zfotrovatěl. Naštěstí díky tomu, že sportuju, to není tak hrozné, ale žádnej modýlek nejsem. V Přešlapech hrajeme pivaře - to jsme ještě dost vysekaný pivaři, nemyslíte (smích)?

Jak umí Filip zpívat?

Fotografie: Archiv TV Prima, Wikipedie

Přečtěte si

Kocouři Ženy-in! Zvolte si ty vaše

Líbí se vám Filip? Slušelo mu to víc jako líbeznému milovníkovi, nebo nyní jako drsňákovi? V jaké roli se vám vryl do paměti? Budete se dívat na komediální seriál Přešlapy a sledovat Filipovy, respektive Adamovy trable s Radkou?

Reklama