Jedno staré a otřepané rčení se nám snaží namluvit, že lidé protikladných vlastností se prý přitahují. Z vlastní zkušenosti ale soudím, že tomu tak vždy docela není. Jsem osoba potrhlá, roztržitá a navíc si libující ve slovních hříčkách všeho druhu. Přesto žádný z mých dosavadních partnerů nebyl nebyl vyklidněný mlčenlivý suchar. Spíš naopak!

Můj první - říkejme mu Viktor - se přímo s rozkoší, rád a často hádal. O čemkoliv. Se svou matkou, proč má v jídle místo masa tofu, nebo s bratrancem, proč mu při hraní Monopolů nechce prodat dům. Na letním táboře, kde jsme byli jako praktikanti, vzbudil všechny děti tím, že se přímo pod stožárem, uprostřed oblouku z chatek, pustil s hlavním vedoucím do debaty o Evropské unii. Ve čtyři ráno.

Ani o hlášky u něj nebyla nouze. Nejenže, podporoval jakoukoli aktivitu svou i cizí slovy "Šup ho tam," často a rád o sobě také prohlašoval "Já mám krásný hlas od přirození." Nutno podotknout, že pracoval jako rozhlasový redaktor.

Peter, jeden z těch, co přišli po Viktorovi, byl napůl Američan. A vytrvale se tak musel prezentovat. Každé páté slovo byl nějaký americký žertík. V paměti mi utkvělo hlavně to, když jsme v jedné hospodě debatovali o filmech a on přejmenoval americkou herečku Sigourney Weaver na Seek Horny Beaver (hledám nadrženou p***). Zřejmě se mu ten fór zdál tak povedený, že ho ještě několikrát zopakoval. Bohužel podcenil národností složení ostatních hostů a byl moc překvapen, když se mě přišel zastat jeden pán původem z Michiganu, který nabyl dojmu, že jsem docela jistě obtěžována.

Můj současný partner se, co se průpovídek týče, vyžívá v říši živočišné. Kocovina je podle něj kocour a mikrospánek takzvaný slepičák. Takže si zkuste představit, že vám váš drahý namísto pozdravu jednoho dne řekne: "Mám po včerejšku hroznýho kocoura, takže jsem na dálnici málem hodil slepičáka." Co byste si o tom asi pomysleli? A ještě jednu výraznou libůstku má můj přítel.

Pevně doufám, že nečte Ženu-in, protože to, co se o něm chystám prozradit, je možná až za hranicí diskrétosti. Nesnáší toaletní papír a dává přednost jedině teplé tekoucí vodě. Nedávno jsem na něj čekala ve vstupní hale pražského Magistrátu, kde jsme byli cosi vyřídit. Všude ticho, lidé odevzdaně stáli ve frontách, bavili se jen šeptem, tichounce pípal automat na lístečky s pořadím u přepážek... A do toho vylezlo z WC to moje milé individuum a nahlas, ublíženě a rozhořčeně povídá: "Budu mít až do večera trauma, musel jsem si utřít zadek papírem!"

Zdraví viveca

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Viveco, chce to sepsat příruční domácí slovník a po večerech šprtat slovíčka. Simona

A co ti vaši mužové, manželé či druhové? Mají taky nějaké zvláštní libůstky? Těšíme se na ně na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama