Kočky jsou krásné, elegantní, hrdé, ale také pěkné ničitelky. Jejich drápy dokážou zdemolovat nábytek, zničit kytky, a pelíšek si udělají, kde se jim zlíbí. Nejraději někde ve výškách. Možná proto, že mají rády teplo a přehled. Kdo chce mít spokojenou kočku, měl by jí tento komfort dopřát.

Dělíme se na „pejskaře“ a „kočičkáře“. Kdo má rád psí oddanost, tomu většinou vadí kočičí nepoddajnost, a naopak. Milovníci koček si právě nejvíc cení jejich nezávislosti. Kočku nikdy nenaučíte poslouchat. Vždycky si bude dělat, co chce. Když si pořizujeme kočku, měli bychom s tím počítat.

Jsem kočičkářka začátečnice. Nikdy jsem kočku neměla, ale „vyvdala“ jsem ji. Tedy spíš jeho. Je to kocour. A od té doby si koček víc všímám a pozoruji různé „kočičí domácnosti“.

Nejde mi do hlavy, proč náš kocour zničil, na co přišel, a jiné kočky se chovají „způsobně“? Je to tím, že mají možnost pobývat venku, nebo se jinak zabavit?

Mám několik „kočičkových přátel“ a u nich jsem vypozorovala, že nechávají kočkám prostor, aby si samy vybraly nejpohodlnější místo k spánku. A výšky jednoznačně vedou. Výjimkou nejsou skříně, ani vrchní skříňky kuchyňské linky.

Zdá se vám to nehygienické, protože kočka do kuchyně nepatří?

Pak se vám možná budou líbit tyto jednoduché nápady.

Nejen vtipné kočičí prolézačky, ale i poličky a různá šplhadla. Když se kočka má možnost zabavit, třeba bude spokojenější a nezničí vám nábytek. Nebo je to jen iluze?

Foto: facebook Pinterest

Napište nám, milé milovnice koček, jaké máte zkušenosti.  Kde nejraději spí vaše kočka? 

Čtěte také:

Reklama