Čas se nám krátí a příspěvků je ještě dost, tak vám teď nabízím hned dva najednou. O kočkách vypráví čtenářka Gerda, o psovi zase Charlota.

Moc děkuju vám oběma, milé dámy. A přeju vám hezký den i víkend.


Příběh první

Dobrý den všem zvířatomilům. Mazlíčky máme doma dva. Jsou to už kočky babičky, přepočteno na lidský věk bych jim měla s úctou vykat. Určitě si nemůžou stěžovat, stéblo jim nepřeložíme a když se kočka rozhodne rozvalit se na moji židli, sedneme si jinam. A s odměnami? Nedá se to nazvat odměnou, ale spíš úplatkem. Jedna kočena má tvrdou dietu na močové cesty a nic jiného jíst vlastně nesmí. Jen granule a vodu. Takže ta druhá, chtíc nechtíc, musí držet dietu s ní - i když granule má jiné. Ale obě stejně kvalitní. Nedá se jim moc podstrojovat. Občas je ale potřeba je motivovat. Ta chvíle nastává, když se s manželem chystáme současně ven z bytu, a to naše velitelky těžko nesou. Nastávají zdržovací komedie, lehání přes boty, před dveře, to vše podtrženo zoufalými obličeji. Stačí ale zacinkat porcelánovými miskami, na které v těchto výjimečných případech dostanou zamilovanou kapsičku. Měli byste vidět ten zájem! Přisviští, ať už jsou kdekoli a probere je to i z nejtvrdšího spánku. To je trošku uklidní. Stejně tak, když je v baráku nezvyklý hluk a ony se bojí. Dobré jídlo = lepší nálada. A ještě jeden úplateček připadá v úvahu. Když jim musím přistřihnout drápky. S klidnou Rosinkou to není problém, nijak se nebrání. Vaska je na tom jinak a práce na ní není snadná. Tak jí na stůl před čumák položím pochoutkové granule od kolegyně, na které se jenom třese, odvedu tím její pozornost a nenápadně cvakám špičky drápků. Boj je znatelně mírnější, nestíhá zároveň zuřit a zároveň se těšit. Na tohle jsou asi kočeny méně náročné než psi, nemusím je podrobovat výcviku, tak je ani nemusím nijak odměňovat.

Gerda

Příběh druhý

Mám téměř tříletou fenečku z útulku a pro ni je největší odměnou už to, že má rodinu, která se o ni láskyplně stará. Nejdřív jsme byly samy, teď k nám přibyl páneček, který ji zbožňuje stejně jako já, takže psice se má jako v ráji. Nebývá moc sama doma, neboť je to povahou ničitelka (lišty, boty, vydrápané díry ve zdi atd.), raději si ji s sebou beru do práce, kde je středem pozornosti všech kolegů i klientů. Snažila jsem se ji nerozmazlovat, takže od malička spí na chodbě ve svém pelíšku, nesmí na gauč, natož do postele. Ovšem s jedinou výjimkou a to je právě pro ni ta největší odměna. V sobotu, kdy mám v plánu převlékat postel, si smí za námi vyskočit a dopoledne prolenošit s námi. To se pak spokojeně roztahuje nebo naopak stulí ke mně na polštář, případně pánečkovi na peřinu a spočívá s námi, dokud nevstaneme.

Šťastný to pes :-)

char

Charlota

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak odměňujete své zvířecí mazlíčky?

Jednou z odměn může být samozřejmě jídlo - slibujete někdy zvířatům za odměnu piškot? Nebo nějakou jinou dobrotu? Jedna z vás má šanci získat skvělý dárek za svůj příspěvek!

laskaPartnerem tématu je firma Pedigree, která má pro vás úžasnou nabídku!

Jedna ze čtenářek získá speciální odměnu od partnera: Balíček s pamlsky Pedigree v hodnotě 1 000 Kč! Prosím, příspěvky už neposílejte.

laska

Projekt: Odměňte je za lásku!

Květen je měsíc lásky. Rozdávat lásku se vyplácí v jakékoli podobě, protože život bez lásky nestojí za nic. Lásky k druhému člověku, k partnerovi či partnerce. Láska však má mnohem více podob, může jít i o lásku k sobě samému nebo o lásku ke čtyřnohým mazlíčkům...

Odměnte svého mazlíčka za lásku, kterou vám dává pocítit každý den! Nová prodejní aktivita s názvem „Odměňte je za lásku!“ je založená na poskytnutí slevy na celé portfolio Mars Petcare. Aktivita v tematickém duchu Máj - lásky čas bude probíhat přibližně od 15. dubna do 31. května 2013 formou slevy na kvalitní značkové produkty Pedigree, Frolic, Chappi, Perfect Fit, Whiskas, Kitekat a Dreamies ve vybraných řetězcích.

Reklama