Jak je to možné? Kdo byl pan Václav Kočka ml., že se s jeho posledním rozloučením dělají takové ciráty?

A proč celý obřad včetně trasy smutečního průvodu provázejí bezpečnostní opatření policie i soukromé bezpečnostní agentury hodná hlav státu?

 

Televizní přímé přenosy. Davy zvědavců. Zapůjčený vzácný historický pohřební kočár, koňské šestispřeží a jezdci na vranících projíždějící frekventovanými pražskými ulicemi. Omezení dopravy...

Bylo by to možné, kdyby kdokoli jiný pohřbíval svého příbuzného? Těžko!

 

Pohřeb hodný mafiánského kmotra...

V Břevnovském klášteře a na řepském hřbitově v Praze se dnes konalo poslední rozloučení s Václavem Kočkou mladším, kterého 9. října zastřelil pražský hoteliér Bohumír Ďuričko.

Pietní akce se zúčastnilo na 1500 lidí, včetně zpěváka Dana Hůlky, který svému zesnulému kamarádovi zapěl nad rakví či jeho bratrance Michala Davida, dále také Ivety Bartošové a Jiřího Pomeje, Richarda Genzera či Michala Suchánka a mnoha dalších.

Mezi smutečními hosty se například objevili lobbista Miroslav Šlouf i boss příbramského fotbalového klubu Jaroslav Starka, v minulosti vyšetřovaný policií kvůli podezření z únosu a vydírání... (ale Paroubek nepřišel, vyjadřoval nedůvěru Topolánkově vládě!)

Policie v okolí kláštera v Praze 6 musela řídit dopravu. Po skončení piety se průvod vydal na hřbitov v pražských Řepích, kde byl Václav Kočka mladší pohřben.

 

Smuteční průvod vyšel z areálu kláštera Markétskou ulicí a dále do Bělohorské ve směru z centra.

Průvod pokračoval přes křižovatku Vypich do Karlovarské, dále ulicí Na Bělohorské pláni do Čistovické a skončil na řepském hřbitově v Žalanského ulici. Zde byl pak nebožtík pochován do nové rodinné mramorové hrobky.

 

Pohřební průvod prošel Prahou bez větších problémů, jen na několika místech došlo k pozdržení dopravy.

 

„Pietní akt jako takový nespadá podle zákona pod oznamovací povinnost. Pro policii zde ale vyplývá zákonná povinnost, kdy ve chvíli, kdy má poznatky, že by mohlo dojít k ovlivnění veřejného pořádku, musí provést taková opatření, aby tomu zamezila nebo případně eliminovala jakákoliv rizika vzniklá touto akcí,“ vysvětlil roli policie na soukromém pohřbu její tiskový mluvčí Tomáš Hulan.

Přímo v areálu kláštera policie podle Miklíkové nezasahovala: „Šlo o soukromou akci, na které neměla policie co dělat."


 

POZOR! NENECHTE SI UJÍT: ZDE!

Reklama