tak by se dala nazvat úžasná příhoda čtenářky Kristýny. Kočky miluje odjakživa, takže má s nimi spoustu příhod. Tahle ale nemá chybu. Kočky přece milují rybinu, ne?

Kočky jsem milovala odjakživa . Pes s vámi půjde do všeho, ale kočka jenom do toho, do čeho sama bude chtít, to se mi na nich líbí. První kočka, kterou jsme měli na chalupě, se jmenovala Gogo. Dodnes je mi původ jejího jména nejasný. Kdo ho tehdy vymyslel? Asi mladší bratr. Byla strašně hodná, černá a my jí za to tehdy dávali šlupky od salámu a mlíko. Děda se jí párkrát snažil někomu věnovat, přece jen jsme byli luftáci. Odnášel jí vždycky v tašce a několikrát s ní zatočil, aby Goginku zmátl, ale jako ve švejkovi, do večera byla zpět. Byla věrná jako pes.

Uběhlo mnoho času a kočky mě provází životem stále, máme jich většinou víc, než míň :-) . Jsou to milovaná stvoření, tisíckrát mě vytočil, ale zanevřít na ně, by mě nikdy ani nenapadlo.

Jeden zážitek s kočkou v pražském bytě se mi ale vážně do paměti vyryl rudými písmeny. Tehdy jsem k obědu smažila filé, naše černá kočka, která se jmenovala Kníže, většinou seděla u stolu a hlídala talíře. Hlídala i tentokrát ale po čase - ouha ! V kuchyni sporák, na sporáku pánev plná už chladného oleje po rybě, v oleji všemi čtyřmi i ocasem - kníže chlemtá ten rybí olej !!!!!!! Já zkoprnělá ve dveřích, kníže zkoprnělá v pánvi. Já dělám krok, knížák taky a je to v háji, vidím, že olej dosahoval asi tři cm, ocas je namaštěnej ještě víc a kníže míří do ložnice ................ uááááááá!!!!

Jinak je s kočkama spousta legrace a milých zážitků, už si život bez nich ani neumím představit . Apropos - bude jaro, čas nových přírůstků - nebudete mít zájem ? Ve vsi už je nikdo nechce

Kristyna P

Moc pěkná příhodička. Úplně si to dokážu představit. Za trochu rybího masa, šly by světa kraj. Přítelův kocour mi jednou málem uhořel na sporáku, protože se neohroženě vydal za kouskem syrového masa. Oheň neoheň. Vůbec mu nevadilo, že mu doutnají chlupy a smrdí jak spálený svetr

Máte také nějakou milou příhodu se zvířetem? Máte něco k dnešnímu šlechtícímu tématu?

Jak se staráte o vzhled svých zvířat? Jsou náročná na údržbu, nebo je to hračka? Máte pejska, který vyžaduje péči v psím salonu? Napište nám, jak to snáší, kolik vás to stojí času a peněz.

Na vaše příspěvky, ale třeba i fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama