Tomuto článku jsem třikrát přepsala nadpis (1. Nové odstrašující přírůstky v Azylu Lucky, 2. Homo Sappiens - člověk moudrý???). Pak jsem si řekla, že bulvární titulky jsou sice drásající a chytlavé, ale je toho poslední dobou nějak moc, tak snad bude lepší zvolit formu méně srdceryvnou, a spíš faktickou. Něco ve smyslu: přišel jsem, viděl jsem... a něco jsem udělal (pro nápravu).

Když mi volala Jana Zárubová, provozovatelka Azylu pro opuštěné kočky Lucky z Černiva na Litoměřicku: "Přijeď fotit kočky na web, mám tu zase dva takový zoufalce,", řekla jsem si dopředu: "Á, to asi nebude žádná popiska do inzerce typu jsem milý, přítulný, čistotný a žeru všechno." Úvaha byla správná.

Pusinka

První přírůstek je čistokrevná perská kočka Pusinka, zvaná Zlatá, podle povahy. Kožíšek (dá-li se to tak nazvat) má rezavý, mramorovaný. Do útulku se dostala "pro potulku".

 

Na prdelkostehýnku (nejsem si jistá, jak nazvat tu onu část těla) měla absces obrovských rozměrů, hnisající a vytékající. Vyhublá na kost, slintající oči, nateklá deformovaná čelist, zuby nebyly pro otok vidět, srst skoro žádná. Žrádlo si bránila a přidržovala tlapkou, nějakou dobu trvalo, než jí došlo, že ho bude odteď dostatek.

Absces byl odstraněn a už je po něm jen pár stehů. Dostala antibiotika a po nich jí splaskla i nateklá čelist. Zjistilo se, že zuby má, jen bylo třeba odstranit úlomky a zubní kámen. Snášela to velmi statečně. Nejdřív si veterinář myslel, že to je "stará bréca" (minimálně 4-5 let) - podle prvního dojmu, ale podle laboratorního vyšetření ledvin a močoviny Pusinka vykazuje hodnoty odrostlého kotěte. Všechny výsledky jsou negativní, což byla první dobrá zpráva. Pusinka je pěkná, má dobrou stavbu těla, jen ten kožíšek je zoufalý.

Podle veterináře už odmala neměla kvalitní stravu a péči. Neměla vůbec žádnou podsadu a srst byla krátká a tvrdá jako prasečí štětiny. Je už v azylu nějakou dobu a začíná rozkvétat. Pusinka je již v nabídce Azylu Lucky a čeká na své lepší dny.

Pan Flek

Druhý adept na svých 5 minut slávy je Pan Flek - zvaný Peyrac. Do azylu dorazil sám a po svých (3 tlapách). Čtvrtá byla přeseknutá a držela jen na zbytku šlachy, při útěku za ním jen vlála. Pan Flek je typický tulák, věk 4-5 let, zkušenosti nezměrné, obavy veliké, hlad šílený. Po odchytu mu byla tlapka amputována a byl vykastrován.

Teď je v rekonvalescenci, rána se dobře hojí. Pan Flek se zatím chová plaše, bojí se důvěřovat, taky ho to hodně bolí. Určitě bude dobrý, je to velký a statný kocour. Azyl Lucky ho již uvádí ve své nabídce, protože je tu jistý předpoklad, že se Pan Flek zařadí do kolonky: poučený tulák - vděčný gaučák.

Kočičí miminka

Do Azylu se taky dostala 2 malinká kočičí miminka - 10-12 dní stará. Zoufale by potřebovala kojící maminku. Zatím jsou na umělé stravě, ale při vytíženosti jediného pracovníka Azylu - paní Zárubové - by bylo velkou pomocí, kdyby se našla pro tato dvě mimina náhradní matka - kojná.

Ježátka

Kromě koček se do azylu dostanou i naprosto odlišné živočišné druhy - a tak se azyl rozrostl o dvě malá ježčí miminka bez maminky. Zatím se tváří netečně, ale poměrně spokojeně. Dočasně obývají jednu zateplenou přepravku a všichni doufají, že se ve zdraví dočkají jara a vypuštění do přírody.

Tak to je jen část nových přírůstků v Azylu Lucky, ale všichni uvedení stojí za to, aby se o nich někdo zmínil. Znovu prosím za dvě malá kočičí miminka, můžete-li někdo pomoci s kojením nebo krmením, prosím, ozvěte se paní Zárubové na tel. 416 591 322, 607 848 992 nebo 602 410 064.

Autorka článku pomáhá Azylu pro opuštěné kočky Lucky (vesnička Černiv na Litoměřicku). Jezdí fotit zvířata a udržuje aktuální internetovou inzerci. Stránky organizace s nabídkou zvířat k umístění najdete na www.lucky.kocky-online.cz.

Reklama