Říká se, že zvířata bezpečně vycítí zlého člověka mnohem dříve, než lidé. Ať už tomu věříte, nebo ne, na příběhu Jarky (28) rozhodně něco bude.

Dlouhé roky nezavadila o zajímavého muže, a tak když se objevil Aleš, spadla do vztahu po hlavě. „Byl neuvěřitelně galantní! Otvíral mi dveře, pomáhal do kabátu, to jsem u svých vrstevníků nikdy nezažila. Jedinkrát nepřišel na schůzku bez květiny nebo nějaké jiné drobnosti. A pořád dokola mi lichotil. Připadala jsem si jako v ráji, tak moc zamilovaná,“ vypráví Jarka s tím, že už po týdnu pozvala svého nového přítele k sobě domů. Právě tam se ale poprvé nepohodli.

kočka

Dáreček v botě

„Když odcházel a obouval se, čekalo ho nemilé překvapení. Při pohledu na jeho mokrou ponožku, z níž se linul nepříjemný odér, mi brzy došlo, že je to nejspíš dílo mojí kočky Elsy. Dost mě to ale překvapilo, nikdy nic podobného neudělala! Jak tam tak překvapeně stál, přišlo mi to směšné. Aleš byl však jiného názoru a z úst mu uteklo pár nelichotivých slov. Vzápětí už to sice byl zase ten decentní společník, nicméně bylo na něm vidět, jak v sobě dusí vztek. Jasně, koho by to nenaštvalo,“ vzpomíná na první exces svého domácího mazlíčka. Rozhodně ale nebyl poslední.

Nedala mu pokoj

„Kdykoli ke mně Aleš přišel, Elsa mu něco provedla. Došlo to tak daleko, že se ti dva vyloženě nesnášeli. Vrcholem všeho bylo, když mu skočila na záda a nepříjemně ho podrápala. Vůbec jsem ji nepoznávala. Jak tohle řešit?“ netušila Jarka, jenže Aleš měl jasno. Byl brunátný vzteky a dal jí na výběr. Buď dá tu bestii pryč, nebo se k ní nenastěhuje, jak měli v plánu.

Vyhrála kočka

„Byla jsem na pokraji zoufalství. Ano, milovala jsem Aleše. Jenže přece kvůli němu nedám pryč svou kočku, která se za ta léta už stala mou součástí! To jsem mu také řekla. Hrozně se naštval. Prý netušil, že pro mne znamená méně, než nějaké blbé zvíře. A ať si tedy žiju s ní. Obrečela jsem to a měla krach svého vztahu Else za zlé. Jenže časem vyšlo najevo, že nejspíš moc dobře věděla, co dělá. Ačkoli nechápu, jak!“ kroutí hlavou Jarka, ke které se po pár měsících doneslo, co je Aleš zač.

Vše jen hrál!

„Po našem rozchodu se dal dohromady se známou mé kolegyně z práce. Jenže jakmile se k ní nastěhoval, stal se prý z galantního romantika nevrlý despota, který nešel pro sprosté slovo daleko a nechal se jí živit. Dokonce se ani nerozpakoval uštědřit nové přítelkyni pár facek. Nestačila jsem se divit a děkovala osudu, že jsme se my dva rozešli dřív, než to mohlo zajít tak daleko. Vlastně ne ani tak osudu, jako své kočce, která ho evidentně dokonale prokoukla hned na samém počátku. Zvířecí intuice zřejmě opravdu funguje!“ usmívá se Jarka.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také: