Z jakého důvodu přirovnává zpěvačka svého muže Ivo Pavlíka k býčkovi, to se dočtete v této novince. Zjistíte také, k jakým zvířatům má naopak blízko v jeho očích ona.

Člověk má tendenci přirovnávat se ke zvířeti už od pradávna. Však i hvězdáři pojmenovali souhvězdí podle zvířat a věštci napříč kulturami přirovnávají lidské vlastnosti ke zvířecím.

Zatelefonoval jsem zpěvačce Heidi Janků, abych zjistil, jaké zvíře jí nejvíce připomíná její manžel Ivo Pavlík...

HeidiLidé se ve vztahu častují různými zvířecími tituly. To máme samou berušku, broučka... Kdybyste měla svého partnera přirovnat k nějakému zvířeti, jaké by to bylo?
Určitě to nebude beruška ani brouček, ale protože je narozený ve znamení býka, je to takový můj býček. A teď na mě volá, abych nebyla sprostá. Ale já to sprostě nemyslela, je takový můj ochránce.

A když už máte muže po ruce, mohla byste mi ho na chvilku půjčit, že by mi řekl, jaké zvíře mu připomínáte vy?
Určitě, Ivo, můžeš sem? Pan redaktor by od tebe něco potřeboval - to jsem zvědavá, co řekneš...

(Výměna sluchátka.)

Dobrý den, pane Pavlíku, otázka zní, jaké zvíře vám Heidi připomíná?
Má ráda kočky a psy, je s nimi jedna duše - je kočka i pes. Kdykoli potkáme nějakého pejska, už si ho musí pohladit a vleče ho domů. Oni za ní okamžitě jdou... Vždycky majitelům říkáme: „Tak jste o něj přišel." (Smích.) A totéž činí i s dětmi. Říkám jí vždycky, že je krysař, všechny děti na ní okamžitě visí, ať už je to někde na ulici, nebo na stadionu, kde zpívá, úplně je hypnotizuje, jako ten krysař z pohádky. Vůbec nevím, jak to dělá.

Téma dne 21. března 2011: Můj partner je zvíře!

Ve vztahu na sebe lidé hází různá zvířecí podobenství. To je samý kocourek, brouček, beruška, kanec, nedej bože jelen... Dnešní téma bude právě o těchto zpodobněních. Jistě vám váš partner totiž nějaké zvíře připomíná. Odpovězte mi proto na následující otázku...

  • Jaké zvíře vám připomíná váš partner a proč?

Pokud mi odpovíte dnes (21. března) do 14.00 hodin a vaše odpověď bude dlouhá minimálně jako tento odstavec textu, máte šanci získat pro svého „zvířecího" mazlíčka několik prima dárků. Aby byl krásný jako šlechtěná šelma, mám tu pro něj gel na vlasy got2b. Aby se venku na procházce nenudil, jistě ocení žluté frisbee. A aby mu chutnalo, nepohrdne dobroučkým Tabascem. Své příspěvky zasílejte na redakční e-mail uvedený níže a do předmětu nezapomeňte uvést heslo...

ceny

Reklama