Kočka má tak propracované a rafinované donucovací metody vůči člověku, že my je vlastně ani jako nátlak nevnímáme.

Kočky nás nejčastěji nutí:

  1. netrestat je za provedené rošťárny
  2. nakrmit je
  3. pohrát si

Prvním a dle mého názoru zásadním donucovacím prostředkem jsou OČI. Oči kočičí, kterým nelze odolat, ovšem taky lze z nich mnoho vyčíst.

 

Kočka může provést prakticky cokoli a když se na vás podívá pohledem neviňátka: „Já jsem to ale neudělala schválně, já si jen hrála…“ tak ji prostě nemůžete drasticky potrestat i když jste to původně zamýšleli. To jsou nehody, které Kočka doopravdy udělat nechtěla.

 

Pak existují nehody, pro které sedí lépe název „schválnosti“. Provedená lumpárna je jen předehrou k další hře. Nejlépe hře na honěnou. Tak rošťácký obličej, který dokáže Kočka vykouzlit, dokáže v této situaci člověka naprosto rozlítit.

Ovšem podotýkám jednu velice důležitou věc – tato situace alespoň u nás nastává, když ignorujeme Kočičí nátlak – pojď si hrát. Pak začne provádět všechno pro to, abychom si jí všimli a stoprocentní účinek má ničení nábytku, zařízení bytu, kytek a neustálé lezení tam, kam nesmí. Takže tohle lumpačení beru jako svoji chybu. Kdybychom si s tou šelmou hráli, nemusela by být ta překrásná palma zlomená…..

 

 

 

Nátlaku ohledně krmení odoláváme jen velmi těžko. Tak lítostivé oči, které se na nás dívají s nebetyčnou trpělivostí nelze přehlížet. Je ovšem pravda, že existují Kočky, které nemají tu trpělivost a při nevyhovění jejich požadavku se urážejí a máte to…

 

Nátlak, který se týká pobízení : Pojď si hrát, má různé podoby. Kočička vás sleduje, kudy chodíte tudy na vás hází příšerné obličeje, pomroukává a různě na vás číhá.  Pak cválá kosmickou rychlostí pryč, aby vzápětí vám byla opět v patách s hrozivým obličejem.

 

My máme pravidelně sbírku hraček v posteli večer před spaním. V průběhu večera si naše Kočka vybere hračky, se kterými si chce hrát před spaním a ty si nanosí do ložnice. Úžasné jsou pískací myši, na které si nic netuše sednete nebo lehnete…..

A tak máme v posteli míčky, myšky, mávátka s pírky, pírka samotná, soletky ukradené ze stolu, korkový špunt a různé pentle. Pak si přijdu lehnout a chci spát. Ale kdepak, Kočka již sedí na druhé půlce postele a sleduje mě upřenýma očima, které zcela nekompromisně žádají hru!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední donucovací metodou je zoufalé kňourání, kterým si dožaduje naše číča pobyt venku.Ve valné většině mu podlehneme, protože to vypadá, jako že ji strašně trápíme. Když nepodlehneme, pak nastane ničení koberce. Takže zase vyhraje Kočka… A pak má mít člověk doma nějaký respekt!