5f96c2b992b03obrazek.png
Foto: Shutterstock

Dana, 32 let

Čtyřleté dceři jsme pořád vštěpovali, že se kreslí jen na papír, ale nezabíralo to. Jakmile jsme se na chvíli vzdálili, využila jakoukoli plochu kolem sebe, aby ji zkrášlila. Naposledy to byla bílá skříňka u ní v pokojíčku. Fixou na ni cosi načmárala. Když jsem se ptala, co to je, tak prý hovínko, co ráno udělala.

Jana, 38 let
Dcera je druhačka, a když letos nastoupila do školy, koupili jsme jí s manželem obyčejný mobilní telefon, abychom ji mohli kontrolovat. Sice to pak bylo k ničemu, protože do školy nechodí, ale co už. Pravidelně jí ho ale prohlížíme a před několika týdny jsem v něm narazila na video. Natočila se, jak je sama v pokoji, tancuje a u toho vyjmenovává jedno sprosté slovo za druhým. Byla to vážně síla. Já sama snad tolik sprosťáren ani neznám. Od nás to nemá, my si doma nenadáváme, takže si tenhle slovník asi donesla ze školy. Kontaktovala jsem paní učitelku a ta slíbila, že si o tom s dětmi promluví.    

Monika, 45 let
Když byly synovi asi tři roky, byl chorobným schovávačem. Jakmile jsem ho chvilku nekontrolovala, vzal nějakou věc, někam ji strčil a my ji pak s manželem třeba několik dnů hledali. Nejvíc ho vždycky fascinoval ovladač. Několikrát byl zapíchnutý v květináči, a jednou dokonce v krbu! Každý druhý den jsme měli s manželem o večerní zábavu postaráno. Občas se ale ovladač vynořil i ve druhém patře našeho domu, kam se Viktor sám nedostal. Takže jsme se pak s mužem dohadovali, kdo z nás za to může.

Lada, 48 let
Synovou oblíbenou zábavou bylo všechno ochutnávat. Tolik věcí, co si nacpal do pusy. Stačilo, abych se na chvíli otočila a už to jelo. Velkou chuťovkou bylo hovno naší kočky, ale na hřišti nepohrdnul ani vajglem nebo beruškou. Strašný! Musela jsem u něj pořád být jak bachařka a dokola opakovat eee a fuj.

Dominika, 38 let
Mám pětiletá dvojčata – kluky. Takže si asi dovedete představit, co se u nás každý den děje. Zatím byl jejich majstrštyk následující. Po obědě jsme si všichni tři šli schrupnout do ložnice. Oni se ale probudili dřív a potichu se vykradli pryč. Našla jsem je v koupelně. Byli od hlavy až po paty omatlaní mým nejdražším krémem a make-upem za dva tisíce, ten byl rozmatlaný i všude kolem. Taky tam byly vymačkané pasty, pěna do koupele, sprchové gely, prostě všechno, na co dosáhli. A aby toho nebylo málo, válely se tam rozbalené vložky a tampony.

Nela, 40 let
Vždycky jsem si myslela, že budu mít doma princezničku. No, nevyšlo to. Jednou jsem byla s Adélkou na hřišti a zapovídala jsem se se sousedkou. Po chvíli slyšíme hrozný křik. A výsledek, ta moje křehká děvenka zmlátila klackem dva kluky, kteří ji nechtěli pustit na houpačku.

Radka, 50 let
Stalo se to před lety o Vánocích. Pekla jsem v kuchyni cukroví a pětiletá dcera a sedmiletý syn si hráli v pokojíčku. Byli ale až nějak podezřele ticho, takže jsem je šla zkontrolovat. Místo v pokojíčku jsem je našla v ložnici, kde vytahali ze skříně schované vánoční dárky a jeden po druhém si je rozbalili. Nevzmohla jsem se na nic jiného než na brek.

Čtěte také:

Reklama