Kočka musí před Vánocemi v první řadě roznosit veškerou vánoční dekoraci na místa, která budou vánočně dekorována. Že je její vkus trošku jiný než vkus lidský, je jasné na první pohled.  Zásadní rozdíl tkví v tom, že nám lidem se líbí vánoční ozdoby většinou vcelku, kočkám se líbí zásadně rozdělené na půlky, čtvrtky a jiné díly.

 

Kočky jsou nejspíš tvorové velice spořiví, protože dokáží udělat z jedné vánoční ozdobičky hned několik kusů za cenu jednoho, že?

 

Stejně tak kontrola krabice, ve které je ukryto všechno to vánoční šílenství. Krabice musí být podrobena zvědavému kočičímu čmuchání, protože co kdyby v ní bylo něco v nepořádku, že?

Upozornění: Pokud kočku necháte pracovat, kontrola dopadne tak, že některé ozdoby, hlavně řetězy bývají rozděleny na půlky, čtvrtky a jiné díly.

 

Vánoční řetězy tedy musí být pečlivě očmuchány a prozkoumány a poté rozděleny na půlky, čtvrtky a jiné díly.

 

Vánoční ozdoby pevného charakteru mají veliké štěstí, že nebudou děleny, zvláště ty nerozbitné mají dost slušnou naději na přežití, jen budou ze stromečku svěšovány a roznášeny na vhodnější místa – například doprostřed chodby nebo do postele, nejlépe tak, aby nebyly vůbec vidět. Nebo na místa maximálně frekventovaná lidskou chůzí. Zcela jistě musí Kočka udělat před Vánoci kontrolu, jsou-li tam všechny její oblíbené ozdoby, a zjistit, nebude-li potřeba ještě nějaké dokoupit. Nejlépe cinkací a lesklé. Když budou schopny koulení po zemi, pak to nebude mít chybu.

 

Z toho plyne, nechte Kočce radost z předvánočních příprav, ale jen v případě, že vám nebude líto „upravených“ ozdobných doplňků a času, protože takový snědený řetěz jistě nedělá kočičímu zdraví dobrotu, proto její počínání musíte bedlivě sledovat. 

Jinak jí raději nijak nedávejte najevo, že nastávají Vánoce, protože Kočka se začne těšit na demolici vánočního stromečku, svěšování ozdob ze stromečku, na rochňání v papírech a mašlích a v neposlední řadě na kapra, a pak s ní už vůbec nevydržíte.

 

Přeji všem lidem, jejichž majitelem je KOČKA, hodně vánoční trpělivosti a kočkám co nejzábavnější Vánoce!!!