Milá redakce,

vzhledem k tomu, že se na vašich stránkách objevuje hodně kočkomilů, rozhodla jsem se podělit se s nimi o výsledek jednoho „kočičího SOS“ ze Ženy-in.

Zhruba měsíc zpátky jsme koupili rodinný domek, který jsme začali rekonstruovat. Brzy se ukázalo, že je již obsazený hejnem myší a potkanů, kteří si tam za dva roky, co byl dům prázdný, přivlastnili domovské právo.
Máme sice dvě kočky, ale obě odmalička bytové a rozmazlené tak, že střetnutí s první myší by pro ně mohlo skončit hysterickým záchvatem nebo přinejmenším pořádným šokem. Nezabrali ani psi, boxerka a border terierka po loveckých předcích. Když jsem, ne příliš v souladu s loveckou etikou, musela dotěrnou myš lezoucí do pokoje, kde jsme spali, uhonit a umlátit klackem, to vše za slastného pochrupávání obou psů, padlo rozhodnutí, že pořídíme venkovní kočku.

Měl to být dospělák, nejlépe ostřílený mazák z útulku, prostě venkovní kočka, která by nepřidělala příliš starostí a myši protřídila. To bych ale nesměla číst výzvu uveřejněnou na vašich stránkách, popisující kotě, které naléhavě hledá domov. Ustoupili jsme tedy co do stáří kočky, ona přece vyroste a do rodiny nám od milující zachránkyně přišlo spolu s výbavičkou krásně vymazlené černé kotě, pojmenované Mojito.

Odvezli jsme ho do domku, kde okamžitě předvedl svůj lovecký instinkt. Zvládl ulovit jednoho elektrikáře, dva kabely, tkaničky od dvou párů bot, několik pavouků a nakonec, jako zlatý hřeb, došlo i na první myšku. Po jejím ohledání sice bylo jasné, že ji nezakousl, ale udolal svou hravou povahou, ale i tak mu budiž tenhle úlovek ke cti. :o))

Uběhlo několik dní a všechno je jinak. Mužský, který důrazně prohlašoval, že další kočku pouze venkovní, začal nenápadně nadhazovat, že by se kocourek mohl zatoulat pod auto, v zimě že by mu byla i v přístavcích a stodole určitě zima a že tři vnitřní kočky vlastně nejsou o moc horší než dvě, syn do toho objímaje kočičáka dělá smutné oči a já, já jsem ve skrytu duše moc ráda, že jsem s tím nemusela začít já. Přála bych všem němým tvářím, které se na vašich stránkách objevují pod hlavičkou SOS, aby se nakonec měly jako to extrémně milé černé klubíčko, které právě dobaštilo strouhané hovězí a se spokojeným bručením usnulo v novém pelíšku, který se nám bůh ví jak ocitl v nákupním košíku při sobotním nákupu v supermarketu. :o))

Reklama