image.png

Nadváhu poznáte podle těžko nahmatatelných žeber a absenci viditelné linie pasu. Kromě změny fyzických proporcí můžete očekávat i změnu chování. Kočka má potíže při chůzi, je líná a pomalá, často spí a je apatická. Pokud podobné symptomy pozorujete i na vašem zvířeti, tak musíte začít neprodleně jednat.

Drastické diety nejsou ideální

Kočky, se na rozdíl od psů, vrací na normální váhu velmi špatně. Drastické diety rozhodně nejsou vhodné. Ideální úbytek váhy je 1 % týdně. U koček není vhodné řešit nadváhu omezením příjmu potravy, protože byste ji mohli přivodit hypoglykemický šok, jenž je spojen s cukrovkou, kterou kočky při nadváze, tak často trpí, vysvětluje produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz Zuzana Novotná. Jako vhodnější volba se jeví sázka na dietní stravu. Dietní krmivo pro kočky obsahuje o 25 % tuku méně oproti klasickým granulím. Díky vysokému podílu proteinů je ideální pro snížení objemu tuku a udržení hmotnosti.

  • Krmení rozdělte do několika dávek a zamezte celodennímu přístupu k jídlu.
  • Misky se žrádlem můžete pokaždé umístit někam jinam, na vyvýšené místo, abyste zvýšili její aktivitu.
  • Pamlsky nechte po celou dobu hubnutí zavřené v šuplíku.

Podněcujte kočku ke hře 

Kočky nemají přirozený sklon k obezitě, protože jsou od přírody šelmy. Jenomže jejich domestikací jsme je připravili o zábavu lovení, a proto byste se měli svému “tygrovi” pravidelně věnovat. V obchodě je celá řada hraček, se kterými kočku spolehlivě zapojíte do hry a přinutíte k pohybu. Pro aktivnějšího jedince můžete namontovat po domě různé vyvýšené police a překážky. Kočka to jistě ocení.

5c3c6d069d159obrazek.png
 
Mějte na paměti!

Kočka trpící nadměrnou obezitou by se mohla při velkém sportovním vypětí trápit. Proto začněte zvolna a pomalu. Začít můžete s klasickým klubíčkem, se kterým se kočka s radostí zabaví sama. Pokud si nejste v čemkoliv jistí, tak vždy kontaktuje svého veterináře nebo zkušeného chovatele.

Reklama