Jak je dostatečně známo z biologie, kočka je vesměs tvor noční. Přes den spí či pospává a v noci vyráží na lov. To se ale z velké části týká hlavně koček „venkovních“ či pobíhajících někde bezprizorně.

Kočky bytové se holt musely přizpůsobit životnímu stylu domácnosti.  Takže jsou přes den občas aktivní, občas spí, ale budiž jim ke cti – většinu noci prospí. Prastaré biologické nastavení ale obelstít nelze…

Ukládání ke spánku probíhá v docela velkém časovém rozmezí. Častokrát nacházíme Kočku již v osm hodin večer způsobně uloženou v ložnici ve svém pelíšku, zatímco jindy v kočičím amoku řádí po bytě ještě v jedenáct.

Skoro nic to ale nemění na tom, že ať tak či onak, ve tři ráno je vzhůru.

Jelikož poslední měsíce moc dobře nespím, tak jsem měla tu vzácnou možnost vypozorovat přesný postup. Kočka se probudila a vstává – poznám podle mlaskavých zvuků linoucích se z obýváku, jak si Kočka  upravuje kožich. Za nějakou chvilku se jde najíst – poznám podle cinkání granulí o nerezovou misku.

Velmi často, ne však pravidelně kočka navštíví svoje WC a je připravena k pokračování ve spánku v lidské posteli. Hygiena teda nic moc, občas bych ráda, aby si tu noční návštěvu svého záchůdku odpustila. No ale věřím jí, že jako tvor maximálně dbající na čistotu, přichází opravdu prosta všeho, co lze v záchůdku nalézt…

 

Chvíli to zkouší drncáním do obličejů spících lidí, jako že jestli to nebude vypadat na nějaký to hraní či mazlení. To v žádném případě nevypadá, takže se začne dobývat pod peřinu, kam ji milerádi pustíme, protože v tu chvíli bude od ní klid. A taky pěkně hřeje, že?

Podotýkám, že v naší posteli už je opravdu velmi těsno, protože na mé půlce navíc v tu dobu již působí lidský prťavý vetřelec a k páníčkovi se nakvedlovala Kočka. A má po klidném spánku, chlap jeden!!! Než bylo lidské mládě, tak Kočka chodila zásadně ke mně a páníček si spokojeně chrupal. Ale moji peřinu opustila v době, kdy mi zmizelo ploché břicho čili místo, kde se lze parádně stáčet do klubíčka.  Na rostoucím bříšku to už nešlo, ač se Kočka snažila opravdu hodně a několikrát se o to s nešťastným výrazem v očích pokoušela…..

 

Úderem páté hodiny je ale čas vstávat a nikdo z nás s tím naprosto nic neudělá, protože to vyžaduje nejen Kočka, ale i to lidské škvrně...

Tím končí Noční Show... i když já bych radši ještě měla půlnoc!!!

Reklama