Jelikož Kočka je tvor číhavý a hravý, je třeba ho bavit, aby jeho instinkty neumřely na úbytě.

Nabízím vám několik tipů a těším se, že přihodíte další…

 

 1. Házení myší – plyšové myši házené nejlépe kamsi za roh.

 

 1. Cosi v rouře – trubička od alobalu nebo toaletního papíru báječně poslouží. Do ní strčte mávátko s pírky nebo kousek provázku, prostě cokoliv dle fantazie a kočka bude u vytržení.

 

 1. Zmuchlaná papírová koule vrhaná kamkoliv… jednoznačný úspěch. Lze použít i kouli z alobalu, ale hlídejte šelmu, aby nežrala utrhané kousky.

 

 1. Krabice všeho druhu zabaví nadlouho. Čím menší, tím lepší. Nejlepší jsou takové ty akorát na Kočku. Stejně poslouží i lavóry a kyblíčky…

 

 1. Koulení míčky, míčky mohou být různých velikostí… existují s rolničkou pro zvýšení dramatického efektu, já mám však dojem, že i obyčejný míček je fajn. Důležité totiž je, aby se hýbal, takže neúnavný „házeč“ je podmínkou.

 

 1. Mávátko s peříčky schovávané pod peřinu – náramně vzrušující…

  

 1. Krabička s naskládanými papírovými kapesníčky na trhání – to dělá tak parádní binec, že to ostatní obyvatele domácnosti jistě potěší.

 

 1. Geniální jsou drobné skákavé předměty – ping-pongový míček je nad všechny spešl hračky v kočičích obchodech. Otrlé kočičí povahy jsou schopné ho honit po vaně s veškerou zvukovou parádou.

  

 1. S podzimem nastává sezona žaludů a kaštanů, které taky pobaví, ale rychle mizí…nacházíme je poté natlakované pod ledničkou, pod postelí, pod gaučem a pod skříněmi.

 

 1. Obyčejné provázky jsou taky nepřekonatelné. Tady si ale vždycky dávám pozor, aby ho Kočka nežužlala a nesežrala, neboť návštěva veterináře by byla nemilá. Nebezpečí je větší   u koťat, to jsem kolikrát nestřežila tolik, co jsem měla, a pak jsem Kotěti tahala provázek krkem pomalu až ze střev. Takže pozor.

 

 1. Špunt od šampusu je taky super a ani ten drátek, kterým je tam přidrátován, není vůbec marný. Šmátravá packa Kočky jim taky dovede ukázat všechny kouty našeho bytu.

 

 

Bezkonkurenční špička na konec!!! Hra na Číhání je naprosto nejlepší. Jukněte kdekoliv za rohem na Kočku, udělejte rošťácký výraz obličeje a v následující sekundu už bude Kočka v plné parádě číhat a útočit na vás. Pro člověka fyzicky nejnamáhavější hra vůbec, protože je třeba pobíhat po místnosti, schovávat se za rohy a býti předvídavým, protože ač jsme tvorové chytřejší, velmi často vás chlupatina přechytračí a čouhá na vás někde, kde to vůbec nečekáte!!!! Takže dobré nervy k tomu.

 

Jo a u nás doma teda na Kočku platí soletky a tyčinky všeho druhu. Zaujatě se jich snaží zmocnit a poté šoupat po bytě packou. Následně rozšlapat a roznosit všude jinde – nebo odnést do postele…

To samé s párátky na chuťovky…

Takže si občas udělejte malou víkendovou oslavu, ať je z toho i nějaká ta Kočičárna…

 

 

Reklama