Ministr pro menšiny a lidská práva Michael Kocáb spouští novou kampaň proti týrání dětí. Součástí kampaně je i Slabikář, který pomocí kreseb, veršů a jednoduchých hesel ukazuje, jak mohou rodiče ubližovat dětem, byť třeba nevědomě. Slabikář je k vidění na internetových stránkách stopnasilinadetech.cz a brzy vyjde i v podobě kalendáře.

Když se budu špatně učit,
strašidla mě přijdou zmučit.
Když pozlobím maminku,
na krku mám jezinku.
Táta svolá divé saně,
vykupuju všechny zbraně.

Kampaň, která stála více než sedm milionů, se zaměřuje na všechny formy násilí páchaného na dětech. Nejde tedy jen o fyzické násilí, ale také o násilí psychické, které se stává čím dál větším problémem. „Sám jsem byl překvapený, co patří do násilí – zarazilo mě, jakým problémem může být nezájem, nebo naopak přílišné opečovávání a nároky rodičů,“ prohlásil ministr Kocáb. „Dotknu se asi babiček a sám jsem s tím bojoval, ale dítěti mohou ublížit i nekonečné zmrzliny a sladkosti,“ dodává ministr.

Slabikar

„Děti jsou jedním z nejdůležitějších a nejkrásnějších smyslů našeho života. Tvrdím, že jsou těmi skutečnými V.I.P. Do dětí vkládáme své naděje, sny a neuskutečněné touhy. I nejchudší rodina má ve svých dětech nesmírné bohatství. Kdyby naše kampaň zabránila byť jedinému násilí vůči nevinnému dítěti, měla smysl,“ uzavírá Kocáb.

Reklama