Ne nespletli jsme se. Slovenský titulek opravdu patří k úsměvnému příspěvku od čtenářky Kobližky. A pokud jste zvědavé, co se za ním skrývá, stačí jen kliknout.  

U nás z jídla neděláme žádnou vědu a řídíme se heslem „NEŽIJEME PROTO, ABYCHOM JEDLI, ALE JÍME PROTO,ABYCHOM ŽILI“. A to myslím doslova. Když mám chuť a náladu, motám se v kuchyni docela ráda, ale jsou dny, kdy mě to moc nebaví. To přiznávám bez mučení. Naštěstí mám muže v tomhle směru hodně benevolentního.Když se ho zeptám,na co by měl chuť,buď řekne : „S tím si hlavu nelam,mě je to jedno.“ Jindy zase naopak má takové chutě, že mně jdou oči šejdrem. Ale jelikož si už žijeme s manželem sami, neděláme si žádné násilí - někdy si zajdeme na oběd, jindy se překonám a vyvařuju jako Magdaléna Dobromila.

Ale jedna taková úsměvná příhoda s vařením se nám stala, když jsme byli pozvaní k bratranci mého muže na chajdu. Byl ženatý krátce, vzal si ženu ze Slovenska, taková nespolečenská, nepříjemná osoba. A tak tam sedíme, bylo nás víc,občas po sobě jukneme,  kdeže je nějaké to pohoštění,ale „hospodyňka“ byla zalezlá v boudě a jaksi nedbala ani našich žaludků, ani slušných mravů.
Bratranec rozdělal oheň, aby se vůbec něco dělo a když vyšla jeho drahá polovice ke kadibudce, stačil se jí zeptat :“ Majko,uděláš něco k jídlu?“ Hodila po něm takový zlým okem a na půl huby utrousila památeční větu :“Zrobí, kto je hladný a to nie som“. Myslela jsem, že se skácím - jednak studem za takovou neomalenost a pak při představě, že fakt k jídlu nic nebude.

Ale od té doby se tahle věta u nás používá. Jak se někdo zeptá,,co bude k jídlu, hned mu ten druhý odpoví: „zrobí,kto je hladný“. Dodneška se tomu smějeme.

Přeju všem dobrou chuť (pokud máte zrovna co dát do úst) a pěkný den.
Kobližka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________________

Slovenky jsou svérázné ženy, máme na chalupě takovou sousedku, která zase na dotaz svého manžela, co bude k obědu, odpovídá: „Čo si navaríš“ :)
Děkuji, že jste napsala a i vám dobrou chuť k blížícímu se obědu…
Saša

Téma dne: Mluvíte si s partnerem do jídla a do vaření?

  • Shodnete se s partnerem na nákupu potravin?
  • Má váš manžel (partner) úplně jiné choutky (samozřejmě ty potravinové), než vy?
  • Sní bez remcání, co uvaříte?
    Nebo nějaké jídlo vyloženě nesnáší, tozn. že u vás patří na tzv. seznam zakázaných jídel...
  • A co Vy sama?
  • Snažíte se jíst zdravě?
  • Jaké jídlo máte nejraději?
  • A chutnají Vám jídla, která případně uvaří Váš manžel (partner)?
  • A teď na rovinu, pokud Váš partner vaří, je lepší kuchař on nebo Vy?

O vaření a nákupu potravin ve vaší domácnosti
pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: přírodní bylinnou, vlasovou kosmetikou Ryor

ryor

Reklama