Čtenářka kobližka, sice nezpívá, zato tančí a straší. Napsala: Dobrý den....jestli jsem někdy vystupovala veřejně?No,dobrovolně teda určitě ne.Alespoň v dobách mé školní docházky.

  Já nevím,jak mohlo paní učitelku (samozřejmě,že tenkrát to byla soudružka učitelka) napadnout,že budu zpívat do místního  rozhlasu.Tedy,rozuměj - slovem místní mám na mysli jakýsi tlampač ze začátku šedesátých let.

Ještě bych chtěla poznamenat, že absolutně nemám hudební sluch,v té době jsem trpěla neskutečnou trémou,ale úroveň tehdejší techniky byla stejně mizerná jako můj zpěv,takže krom nějakého chrčení,nebylo naštěstí nic moc slyšet.

  Ovšem i tak byla na mě maminka náležitě pyšná....no,uznejte sami,měla dítě v rozhlase! Kdo se tím mohl na malém městečku pochlubit. Pak už se mé veřejné pěvecké vystoupení omezilo jen na zpívání ve školním kabinetě, aby mě vůbec paní učitelka mohla oklasifikovat.

Otevřít ústa a vydat nějaký tón před třídou spolužáků jsem nikdy nedokázala,proto ten kabinet....

 Později jsem přece jen našla odvahu a nechala se zapsat do folklórního souboru, protože tanec je moje velká láska,ale to už jsem byla vdaná paní.

  Tam jsem zpívat nemusela,takže veřejně vystupovat mě vůbec nevadilo, naopak, tancování jsem si moc užívala.

  Když jsem na sebe oblékla ten nádherný kroj,věděla jsem,že po otevření opony to v publiku zašumí.Ale ne díky mě,to ta krása kroje,který se nám podařilo po mnoha letech znovu obnovit.A to byl úžasný pocit.Taky jsem se díky tomu souboru dostala i na Západ a to v době veřejného vystupování KSČ.

  Poslední dobou už vystupuju jen jako čarodějnice,nebo jiná podobná otrapa v Pohádkovém lese,což je taková mega akce na Den dětí.

  A to se mě líbí ze všeho nejvíc.S velkou chutí se nahastroším,pobíhám po lese a straším děti....jéééé,ty se mě krásně bojí!

 No a veřejně vystupuju jako manželka už přes 30 let a to je už nějaká účast! Ale manžel se mě nebojí......asi je to dobře.

                              Přeju všem co nejmenší,nebo ještě lépe,vůbec žádnou trému.
Mějte se fajn,kobližka.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To bylo hezké povídání, děkuji Ti. Já si tedy myslím, že trošku bát by se Tě manžel měl. Jen pro formu, aby nezlobil. :-) Míša

 Dnešní téma je o veřejných vystoupeních. Pište na redakce@zena-in.cz o vašich amatérských veřejných vystoupeních a úspěšnosti na nich. Nebo se vyjádřete k názorům našeho senátu na Superstar, či X Faktor.

Dnes nebude chybět Chcípák a Borec, soutěž, vyhodnocení Víte, kdo jsem, vyhodnocení minulé denní soutěže a cena pro příspěvek.

Reklama