Čtenářka Kobližka je tanečnice každým coulem. Lásku k tanci podědila po svých rodičích a drží se jí i nadále. A to je dobře, jinak by neposlala tak krásný plesový příspěvek.

SMÍM PROSIT?
Tahle věta o dvou,pro mě kouzelných,slovech, je jedna z nejhezčích, co znám. Od svých sedmi let, kdy mě doma naučili polku,jsem tancování považovala za zcela přirozené. Moji rodiče byli v mladých letech velmi společenští a chodili snad každou sobotu na nějaký ples.A že v té době byly plesy a bály velmi oblíbené. Ať už to byl rybářský,včelařský,hasičský....prostě obdivovala jsem,jak se začali z večera slavnostně oblékat.Cítila jsem tu slavnostní atmosféru a duší malého děvčátka jí beznadějně propadla.Když si maminka oblékla šaty,najednou z ní byla princezna,která po kuchyni šustila svými šaty.Svojí snad jedinou rtěnkou si začala líčit rty.To už jsem skoro nedýchala,jaký to byl pro mě obřad.Ještě dneska slyším její zvonivý smích,jak se zasmála tomu,že jí tak upřeně pozoruju.Dovolila mi taky malinko natřít svoje dětské rtíky a to byla taková moje odměna za to, že se starším bratrem budu doma hodná.....Zaklapaly podpadky střevíčků a byla s tátou pryč.

Ještě dlouho jsem cítila jahodovou příchuť červené rtěnky. Naši byli velcí tanečníci a lásku k tanci jsem podědila po nich. Od mládí jsem prostě milovala společnost,tanec a všechno s tím spojené.Bílé rukavičky,galantní chování pánů i tu větu:“Smím prosit?“ Dávala mě možnost rozhodnou se,jestli to pozvání přijmu,nebo ne. A to se mě moc líbilo.Že jsem šla do tanečních,o tom není pochyb.V té době se ještě šaty dávaly šít, běžně se nekupovaly v konfekci,tak i já s maminkou jsme absolvovaly tohle kolečko u švadleny.Kolikrát si vzpomenu na svoje šaty,které byly připravené na poslední večer - záverečnou. Jenže můj tanečník z nějakého zdravotního důvodů nemohl jít, tudíž i já jsem se toho dobrovolně zřekla. Kolik jenom tenkrát dalo tátovi práci sehnat přes známého kdesi látku na moje šaty.Chtěla jsem bílý lurex se stříbrnou nitkou.....a šaty visely smutně ten večer na ramínku, já brečela a nebyla k utišení. Nikdy jsem je na sebe už nevzala, taky kam s bílými společenskými šaty.

Na tanec jsem ale nezanevřela.Moje maminka se mi smála a říkala,že bych protancovala poslední střevíčky.Měla pravdu.I v tom,že mi radila,abych si nebrala někoho,kdo netancuje,že mě bude po tanci smutno.Vzala jsem si muže, který celý svůj život od dětství strávil na hřišti národní házené a k tanci měl tak daleko jako já třeba ke vzpírání.....nicméně jsem mu to „odpustila“ ,protože mě dokázal zaujmout i jinak. Čas od času se přece jenom k tanci dostanu, ale velmi málo. Pár let jsem dokonce chodila do foklórního souboru a to byly roky,na které moc ráda vzpomínám. Ale kdyby mě dneska někdo pozval na ples, jsem schopná protancovat celou noc, miluju valčík, tango a walz.

Všem,co se chystáte na nějaký ples, bál, nebo tancovačku přeju příjemného tanečníka.
Hezký den.
Kobližka

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

___________________

Jak to, že takovou tanečnici nikdo nepozve na ples? Kobližko, kdyby mi to nebylo hloupé, tak vás pozvu já. Navíc jste tancovala folklor, ten já miluju! Tanečnice folkloru jsou moc krásné a nadané!
Děkuji za krásný příspěvek a přeji hezký den.
Saša

Tématem dnešního dne jsou: plesy, bály, taneční zábavy

 • Máte ráda plesy?
 • Chodíte na plesy?
 • Jaké ovládáte společenské tance?
 • Chodila jste do tanečních nebo do nějakého jiného tanečního kurzu?
 • A co vaši taneční partneři?
 • Vzpomenete si ještě na svůj úplně první ples či taneční zábavu?
 • Našla jste tam toho pravého?
 • Probíhají v místě vašeho bydliště plesy?
 • A co klasické taneční zábavy?
 • Chystáte se na maturitní ples svých dětí?
  (nebo už proběhl?)
 • Chtěla byste se někdy podívat třeba na ples do Vídeňské nebo pražské Státní opery?
 • Myslíte, že jsou plesy stále v kurzu, nebo dřív byly častější?
 • A co plesy maškarní :)

Všechny plesové a taneční historky, včetně fotografií - pište a posílejte na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu tanečnici odměním příznačnám dárkem. Před plesem se osprchuje luxusním sprchovým gelem GRANÁTOVÉ JABLKO, vlásky si umyje kvalitním šamponem GLISS KUR a ten přívěsek se smajlíkem, ten si k plesovým šatům raději nedávejte. Ten posílám jen tak pro štěstí :)

darecekk

Reklama