Čtenářka s nickem kobližka chválí Dr. Oetkera, že vymyslel želírovací přípravek. A určitě pochválí i svého šikovného manžela. Proč? Více už v dalším zavařovacím příspěvku.

No,tak téma jako stvořené pro mě. Ne,že bych s takovou chutí stála u sporáku a míchala marmeládu, ale už to jaksi patří ke koloritu naší rodiny. Rok co rok se zlobím,že znám lepší využití svého času,ale nakonec podlehnu a zase „poslušně“ zavařuju. U nás teda vedou marmelády,naštěstí od dob,kdy se u takové marmelády málem vystál důlek a pořád se míchalo,už uplynul nějaký čas a někdo chytrý vymyslel želírovací přípravek. Že by to byl Dr.Oetker? Každopádně mu děkuju, že mi ušetřil spoustu času a nervů. Máme v oblibě rybízovou,samozřejmě meruňkovou a lahůdková je višnová.

Ale musím popravdě přiznat,že manžel se na té sladké spoušti podílí velkým dílem pomoci.´Mě už to kolikrát ani nebaví,ale můj muž by nejraději,abych zavařila snad i šišky. Taky okurčičky nakládám a kapie v oleji,to je taková moje specialitka. Dělávala jsem i kompoty, ale nakonec jsem ráda, že ovoce na zavařování je čím dál míň a je čím dál tím dražší a tak od kompotů jsem upustila.Teda,pokud moje polovička někde nesežene švestky,nebo hrušky. Doufám, že se mu to letos nepovede. Můj muž zase umí výborné houbičky v octě,teda,pokud rostou. A i přes moje věčné brblání, jsem nakonec ráda,když vidím, jak se manžel postaví před plný regál dobrot a je spokojený. Plno svých marmelád rozdám jako milé dárečky, ještě pěkně přizdobím skleničku a víčko.

                               

Tak si užijte plodů léta,zdraví kobližka.

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Milá kobližko, ty houbičky v octě vám teda upřímně závidím, my neumíme nikdo sbírat houby, tak si musíme nechat zajít chuť, nebo občas zajít do obchodu. Pozdravujte pana manžela a buďte ráda, že nosí a pomáhá. Doba je zlá, budeme rádi za všechno, co si zavaříme.

Pěkný den

Saša

Téma dnešního dne 18. července zní: Až se zima zeptá aneb nakládáme a zavařujeme.

Košíčky už jsou vyprázdněny, copak jste natrhaly a zavařily?

  • Jaké ovoce máte nejraději?
  • Zavařujete ráda a často?
  • Co nejčastěji?
  • Děláte i marmeládu?
  • Nakládáte i zeleninu?
  • Máte nějaký zajímavý recept na zavaření či naložení?

U tohoto bodu bych měla malou prosbičku, jestli nemá některá z vás nějaký dobrý recept na nakládání „kozích rožků“. My je s manželem milujeme, ale ne vždy se nám podaří (předem děkuji).

  • A těch bodů by bylo samozřejmě víc.
  • Nechávám vám v tomto tématu úplně volnou jednu ruku (tou druhou zavařujte – a nebo foťte vaše zavařené pochutiny).

A také pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním krásnou, voňavou kosmetickou sadou FA – sprchový gel a deodorant, v létě se bude určitě hodit, a po takovém nakládání kyselých okurků obzvlášť.:) 

darek

 

Reklama