Čtenářka kobližka má citlivý nos na spoustu typických i atypických vůní. Jestli chcete vědět jakých, klikněte na další pěkný příspěvek.

Dobrý den,krásný a voňavý.

Když pominu vůni syntetickou,všelijaké ty lahvičky parfémů a voňavek a obrátím se úplně jinam, tak mě hrozně moc voní knížky. Nové knížky.Vždycky jsem jako holka do nich nejdřív zabořila nos a potom oči. Ráda jsem strkala nos i do novin,když jsem je nesla ze stánku tátovi domů. Později jsem pochopila,co je to znamená mít v ruce „čerstvé noviny“. Doma se mi ale dostalo vždycky napomenutí :“Nečichej k tomu,ty barvy jsou jedovatý.“ Jestli byly,nebo nebyly,to nevím,ale mě voněly.

Pak mi voní kůže.Nemyslím kůži jako pokožku,i když tu vlastně taky. Hlavně v létě,když voní krásně od sluníčka a vody. Ale měla jsem na mysli třeba koženou tašku,peněženku,nové boty...

Je pravda, že vůně a pachy si mozek pamatuje celý život, prostě si je uloží do krabičky s názvem „Vůně“ a když je potřeba, hned nám tu určitou situaci,kdy jsme je cítili, připomene.

Jako malá holka jsem samozřejmě záviděla těm šťastnějším,co mohli vozit nějaké miminko v kočáru. Když jsem se tam naklonila, ta vůně mě vždycky dostala. A nebyla to jenom vůně miminka, ale hlavně toho kočárku. Tehdy ještě nebyly kočárky látkové a tak krásně to v nich vonělo. A já si tu vůni nesu sebou pořád. Vím docela určitě,že kdybych ještě někdy tohle ucítila ,vrhne mě to zpátky do dětských let a já budu zase ta desetiletá holčička,co strká copatou hlavu do sousedčina kočárku.

Nebo třeba taková salátová okurka. Tu si nekupuju ani tak pro její chuť,ale hlavně omamnou vůni, když se loupe a krájí a zrovna tam mi voní hlavička celeru.

Miluju vůni čerstvě posekané trávy a tak si dobrovolně  na jaře „namluvím“ sekačku, srdnatě trhnu startovací šňůrou a jedu.

Vidíte, řekne se vůně,a co to s námi udělá....
Zdraví kobližka.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

To je pravda. Vůně, a co to s námi udělá. Kam a ke komu se až ve svých vzpomínkách vrátíme. Jsem ráda, že jste také zavzpomínala.
Pěkný voňavý den
Saša

Téma dnešního dne 1. března 2012: Vůně

  • Napište, které vůně máte nejraději.
  • Je to snad vůně čerstvě pomleté kávy, anebo třeba vůně jehličí?
  • Nepište jen o vůni parfémů, vzpomeňte také na vůně, které vás provází od samého dětství
  • Vůně, při kterých se vám něco vybaví, nějaká vzpomínka, ať už dobrá či špatná
  • Pište prostě o vůních, a třeba i o té přicházející – vůni jara

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží za svůj voňavý příspěvek i voňavou výhru - parfém Exotic od Avonu

parfem

Reklama