Pěkný příspěvek k dnešnímu tématu přišel také od čtenářky kobližky. Na hrdiny, které má na mysli, se dnes už málo vzpomíná. Škoda.

MOJI HRDINOVÉ

Ne, nebudu vytahovat různé průšvihy politiků,nebudu pomlouvat svoji vlast,nebudu nad ní ohrnovat nos.Je plno událostí,které se tady v té maličké zemičce staly a na které jsem hrdá.I když slovo „vlastenectví“ už nezní tak,jak by mělo,i když už spousta lidí ani pomalu nezná význam toho slova,myslím,že ve mě kousek přece jenom zbyl.

Mně stačí,když vidím,jak stoupá naše vlajky za zvuku hymny nahoru a mám zvláštní pocit.Samozřejmě,že se nemůžeme srovnávat s velkými zeměmi,ale já bych asi jinde žít nemohla.

A na co jsem nejvíc hrdá?Přemýšlela jsem a nepůjdu do daleké minulosti.Já jsem vždycky obdivovala naše letce,co létali za II.světové války u Československých stíhacích a bombardovacích perutí RAF. Pro mě to byli ti největší hrdinové.O to větší,že místo toho,aby je naši nejvyšší státní představitelé po válce zahrnuli úctou,dokázali jim připravit peklo.Asi nikdo z nás si neumí představit,jak se cítili,co museli zažít,když nasazovali životy pro svoji vlast a za to všechno byli pošlapáni,týráni a odsouzeni jako nejhorší zločinci.Je to takové smutné a není to zrovna to,na co bych měla být hrdá,ale to nijak nemění můj obdiv k těmto statečným mužům.Na zdi našeho malého hřbitova visí vrtule z jednoho letadla,které spadlo nedaleko.Vždycky tam zajdu a zapálím u pomníčku svíčku.Jako poděkování.A jsem na ně hrdá! Že dokázali obětovat svůj život....

Pěkný den přeje kobližka.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Zrovna včera jsem se byla podívat na pražském vojenském hřbitově na Olšanech. Naši letci tam mají takový „malý pomníček“. A ti co přežili? Ano, máte pravdu, zrovna čtu velmi zajímavou knížku z poválečného období a je mi nanic z toho, jaké odplaty se ti naši „kluci“ dočkali.
Pěkný májový den a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne 9. května:
Na co jste v historii naší země hrdé?

(anebo nejste)

Vaše články budou jistě silná káva – a tu ode mě i dostanete. Mám ji už připravenou tady na stole.
Jde o dárkové balení Douwe Egbert

kava

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama