Čtenářka kobližka nazvala svůj příspěvek moje Mudra. Kde jsem to jen slyšela? Tuším, že v Neználkovi. No, uvidíme, jak je znalá paní doktorka naší čtenářky :)

Dobrý den,

Škoda časů,kdy jsme ještě měli svého rodinného doktora. Nebo lépe řečeno - škoda toho doktora.Naštěstí patřím (zatím) k těm,co do čekárny své obvodní doktorky chodí zřídka.A blaží mě pocit,že jinde se ještě pořád hádají čekající a zkouší různé fígle,jak předbíhat a se „zaručenou“ výmluvou  a slovy: „já jdu jenom.....“a šup,už jsou v ordinaci.Jasně,všichni tam jdou „jenom“.

Ale ne tak v čekárně u naší mudry,ta jde s dobou a pořídila úžasnou věcičku,elektronický pořadník.Hurá,už se nemusím dohadovat,už si nemusím pamatovat,jestli jsem za tou paní s umaštěnými vlasy,už mi nemusí vrtat hlavou proč mě ten pán v šusťákové bundě předběhl.Přijdu,zmáčknu požadované tlačítko a v klidu si počkám na vyzvání,nebo si ještě skočím koupit párky vedle k řezníkovi.A samotná moje mudra?No....taky nemá pokaždé náladu poslouchat moje stesky.Ale diagnostik je asi výtečný.Nepamatuju se,kdy mě naposledy poslechla,podívala se do krku,kdy na mě vůbec sáhla.Jsem ráda,když zvedne hlavu od počítače a napůl ucha mě vyslechne a pak se buď zeptá:“Tak co navrhujete?“ Nebo rovnou píše recept.A já ochotně vypláznu svých 30 Kč,i když si nejsem jistá,jestli platím za prohlídku,nebo jen za návštěvu ordinace.Potvrzení nevyžaduj,nejsem hnidopich a říkám si,že jsem třeba svojí troškou přispěla na tu úžasnou věcičku v čekárně.Preventivní prohlídka? O té by se měla mudra zmínit,nebo se mám sama zeptat?Jó - já se zeptám a co když zrovna nebude mít dobrou náladu? Nechám to na jindy....

Přeju krásný den plný zdraví.
Kobližka.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Jak nebude mít dobrou náladu? To můžete čekat třeba také do sta let :)) Já věřím, že ve vaší přítomnosti tu dobrou náladu dostane, takže hupky na preventivní …
Pěkný den a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama