Jak je na tom se zimním oblékání čtenářka kobližka si přečtěte v jejím příspěvku. Rozhodně nechce vypadat jako macecha v Mrazíkovi :)

Krásný den.....včera napadlo tolik sněhu a pohled z okna je romantika sama.Promiňte,o tomhle dnešní téma není,já vím.Ale počasí přece s oblékáním taky souvisí,že?

Sotva jsem začala být coby 16 letá ekonomicky nezávislá na rodičích,okamžitě jsem běžela k prádelníku a vyházela všechny ty nenáviděné košilky,které jsem do té doby musela nosit.A už se u mě nikdy neobjevily.Nenosím je ani dnes.Výrobce by asi zkrachoval,pokud bych měla být jeho jediná zákaznice.Chtěla jsem se líbit a tohle spodní prádlo mi přišlo vyloženě jako „tlumič vášní“.Nutno podotknout,že to bylo na úplném začátku let sedmdesátých.....Vždycky jsem byla spíš horkokrevná a tak nějaké velké nabalování u mě nepřicházelo v úvahu.Natož vrstvené oblečení,ačkoliv se mě líbilo.Kolikrát kolegyně na mě nechápavě zíraly,když jsem rozepnula kabát,nebo bundu a měla pod tím jenom tričko.Mě zima nijak zvlášť nevadí,čepici nenosím vůbec,rukavice občas.Zato miluju šály a kapuce.Nedělám ze sebe žádnou frajerku,ale taky si myslím,že není potřeba se „vyhastrošit“ jen proto,že rtuť teploměru povážlivě klesla.

Před pár lety jsem si koupila dva lehce nadčasové látkové kabáty podšité umělou kožešinkou a v těch mi teda ještě zima nebyla.Jeden červený,má kapuci a ten druhý něco mezi šedohnědou je zase s vysokým límcem.Sukně už nenosím,asi z pohodlnosti.Něco jiného je,pokud budu žít někde na horách,něco jiného si obleču ve městě. Ani v zimě nemusím vypadat jako macecha v Mrazíkovi.

Mějte se fajn,vy zimomřivé se pořádně oblečte a my,co máme „termoregulaci“ nastavenou poněkud jinak,se tomu nebudeme divit.

Ať nikomu není zima a mějte se fajn,kobližka.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

A víte, že těch macech z Mrazíku chodí mezi námi dost? Zejména po otevření hranic :) Máte pravdu, nač ještě doplňovat jejich řady.
Děkuji za pěkný příspěvek a jinak ten úvod – romantika sama, v tom s vámi naprosto souhlasím. Dnešní cestu do práce jsem si opravdu vychutnala. Krásně třpytivý sníh, ani ten mráz se mi nezdál tak silný.

Pěkný víkend
Saša

 

Téma 10. února 2012: Teplo, nebo frajeřina?

  • Umíte se obléct, když je venku opravdu velká zima?
  • Litujete někdy toho, že jste si nevzala čepici, punčocháče, šálu, jinou bundu, prostě teplejší oblečení?
  • Převládá u vás frajeřina v oblékání?
  • Anebo převládala a s přibývajícím věkem odešla?
  • A co vaše děti, pokud jsou už velké, používáte ono známé: obleč se pořádně, bude ti zima?
  • Je vám jedno, jak vypadáte, hlavně, že je vám teplo?
  • Nebo musíte být za každou cenu in – zima, nezima.
  • A přidejte i to, zda nosíte čepice, kapuce, šiltovky, šátky anebo nic.
  • Prostě pište o tom, jak chodíte v mrazu oblékané.
  • Věřím, že řada z vás umí být oblečena elegantně a ještě je vám i teplo.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěknou, teplou, huňatou šálu

darek

 

Reklama