První příspěvek, který sedne k dnešnímu tématu jako poklice na hrnec, přišel od Kobližky. Ta společně se svým manželem buduje a staví celý život. Více již v jejím zdařilém příspěvku.

BUDUJEME A STAVÍME CELÝ ŽIVOT.
Zdravím všechny, kteří mají budovatelské nadšení před sebou, i ty, kteří mají hotovo.

Téma jako dělané pro mě. Co my jsme se s mužem nastavěli, předělávali,rekonstruovali k obrazu svému,že bych mohla vydat příručku.

Začnu tím, že manžel je pracant, nevím, kde se to v něm vzalo,ale celý život pracoval a zveleboval naše bydlení....a že jich nebylo málo.

Kdysi dávno postavil dům, jen s mým tátou a čerstvě vyučeným zedníkem - kamarádem. Kde jsou ty časy, ale byli jsme mladí a po práci ještě vyváděli plno hloupostí, kde nechyběla hlavně legrace.
O rekonstrukci dvou bytů ani nebudu psát,nepřirosly nám k srdci a tak jsme šli dál.....až manžel objevil dům....starý dům na vesnici. Oběma nám učaroval i svojí minulostí a tak jsme se do toho vrhli po hlavě. Jenže rekonstrukce byla rozsáhlejší, než jsme si mysleli, nakonec zůstaly jenom obvodové zdi a střecha, jinak se hýbalo se vším. Měnily se okna, dveře, nové rozvody, topení, dělaly se nové stropy, posouvaly přičky, všechny zdi manžel zkopal až na cihly, vykopal staré shnilé podlahy asi tak do 70cm....dřina,dřina,dřina....a všechny finance v tom utopené,ale bylo to pěkné bydlení.
Jenže dům byl rozlehlý, velký, nám přibývaly roky a pomocná ruka, krom té manželovy, nikde nebyla, navíc se těžko vytápěl a když dcera oznámila, že se chce odstěhovat, jen jsme se na sebe s mužem podívali a věděli jsem jedno - dům se prodá. Nikdy jsem nelpěla na majetku natolik, abych nedokázala za sebou zavřít dveře a posunout se jinam....a tak jsme si našli byt v krásném prostředí,pěkném domě,kousek do přírody a přitom ve městě.
Tentokrát už rekonstrukci dělala firma k naší naprosté spokojenosti. Fakt ale je, že to byla firma našeho známého,což doporučuji všem, kteří něco podobného chystají. Jedno vím jistě - že se na materiálu nevyplatí šetřit a že odbornou práci má dělat odborník.

O různých úrazech bych taky mohla leccos napsat...třeba jak manžel chtěl, abych posekala za plotem kopřivy.Přiznávám,že se mě nechtělo, navíc,ten srp, který mě podával, pamatoval ještě Franze Josefa, a tak uraženě povídá, že si to udělá sám. Ovšem za chvíli na mě volá:“ Co myslíš,sek´ jsem se?“ A ukazuje mi ruku,po které stékala krev. Tahle věta se u nás potom stala tradicí, kdykoliv se někomu něco stalo, jen jsme obměňovali typ zranění.

Jednou pracoval docela ve slušné výšce (vzhledem k tomu, že trpí závratí, je to obdivuhodné), stál na vlastnoručně postaveném lešení, zapnutou vrtačku a přivrtával obložení štítu. Najednou - rup - praskla pod ním napůl shnilá podlážka a on spadl o patro níž. Naštěstí vrtačku stačil vypnout,ale ruku nechal pod sebou a tu si zalehl celou vahou svých 102 kg. Ruka to nevydržela a bylo to na sádru. Úrazů bylo víc, vždycky jsem mu říkala, že ten jeho anděl strážný už musel nejmíň 5x měnit ošoupaná křídla, co se nalítal.

Držím všem palce,kteří se pouští do stavebních úprav, ať se vám dobře bydlí. Stejně jako mně. Vlastně nám oběma.

Zdraví Kobližka.

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

Milá Kobližko, beru si z vás obou příklad a příspěvek dám přečíst i doma. Jsme totiž také „už po několikáté“ ve fázi budování. Alespoň si manžel uvědomí, že v tom nejsme sami :)
Mějte hezký den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Rekonstruujeme, budujeme...

  • Na co jste z hlediska rekonstrukce vašeho bytu (domu) nejpyšnější?
  • Co se vám opravdu povedlo?
  • Nemusí jít o žádné veledílo, může jít třeba i o dobrý nápad.
    Například o červeně natřené okenní rámy :)

pište a posílejte fotografie (nejvýš tři)
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme milým dárkem: kávovými hrníčky i se lžičkami, dárkový balíček z nadace Terezy Maxové / TERIBEAR

hrnickyy

Reklama