Čtenářka s nickem Kobližka za to fakt nemůže. Když si přečtete její tematický příspěvek, pochopíte i smysl titulku. Chudák holka, snad ji pozvu na nějaký dobrý oběd :)

Čas od času si s manželem rádi zajdeme někam posedět. Jenže dobrou restauraci,aby člověk pohledal....Zážitků mám vcelku dost.Ale přísahám,že ačkoliv za to nemůžu,nějak ty problémy přitahuju.Z domova jsem byla vychovávaná,že za své peníze mám právo požadovat kvalitní služby.Táto zlatej....to se ti lehko řekne.....

Jednou jsme se vraceli z nějakého výletu asi s devítiletou dcerkou. Docela jsme byli vyhládlí a při představě,že doma není ani skýva chleba,jsme zastavili  v jednom městečku a zašli do místní restaurace.Přikvačila švarná servírka a co že si dáme.Říkám,že budeme jíst,co nám nabídne.Přinesla jídelní lístek,ale nebylo z čeho vybírat.Já se snažila hrát na city,že máme sebou dítě a ona „dobrá duše“ mi dobrosrdečně nabídla :“Tak jí dejte zmrzlinový pohár...nebo tady mám čočkovou polívku...“ No,ani jedno,ani druhé se mi nezdálo jako dobré pro naplnění kručícího žaludku naší dcery a tak jsme se smíchem opustili lokál. Kdykoliv jedeme kolem,vždycky si na tu památnou větu vzpomeneme.

Před mnoha a mnoha lety jsme byli s manželem v Praze a zašli si do Francouzské restaurace. Já,dívka mladičká,jsem obdivně hleděla na svého muže,který se naopak tvářil,že je tam snad denně.Nevím už,co jsme tam tenkrát dali,ale po obědě byla káva a zákusek.A ten můj byl zrovna pěkně okoralý.Hned jsem se rozhlížela po obsluze,že jí požádám,aby to odnesla a přinesla mi čerstvý.Můj muž je můj pravý opak.Než by měl někde něco reklamovat a dohadovat se,udělá to tak,aby se vlk nažral a koza zůstala celá.Víte,co tenkrát udělal?Než jsme stačila přivolat personál,rychle zblajnul ten můj tvrdý zákusek.Ať prý nedělám zbytečné divadlo....venku mi pak řekl,jak to bylo tvrdé,že mu to vůbec nechutnalo.Dobře mu tak!

Nebo mě pozval na večeři do nedalého penzionu. Chtěla jsem si dát svůj oblíbený smažený sýr (já vím - žádná delikatesa to není),ale on hned,prosím tě,dej si něco lepšího,sýr si můžeš udělat doma.No jo,ukecal mě.Objednala jsem si vepřovou plněnou kapsu,ani nevím s čím.Přinesli nám večeři,manžel labužnicky jedl,já se snažila zabořit svůj příbor do té hroudy masa,ale fakt to nešlo.Tvrdé jako dubový práh.Říkám manželovi,zkus si to ukrojit....No,nešlo to ani jemu.A to už volám číšníka.Ptám se,z čeho je ten závitek.Z masa,zněla fundovaná odpověď.Jasně,z masa,z kuřete pečeného tak před třemi dny,“znalecky“ jsem to ohodnotila.Nabízím mu,ať si to zkusí ukrojit.Netroufal si.Odnesl to zpátky a co myslíte,že jsem si místo toho objednala?Správně - smažený sýr.

Ovšem boduje zážitek z vyhlášené restaurace na příbramsku,nebudu jmenovat. Rychle jsme prohlédli jídelní lístek,manžel si dal kachnu,červené zelí  a bramborový knedlí.Já kachnu nechtěla,tak jsme zvolila  českou klasiku,vepřo-knedlo-zelo. Knedlíček bych prosila bramborový. Nejen,že jsme na to čekali nad stanovený rámec,kdy jsem ochotná čekání tolerovat,ale mě číšník hodil na stůl talíř kde nebylo žádné maso a místo zelí špenát.Hned ho volám zpátky,že jsem si objednala něco jiného.Zelí a vepřové už není,hodil po mě koutkem úst.Protestně jsem to odmítla,ať si to odnese.Já vím,možná si řeknete,že jsme šťoura,ale jíst samotný knedlík,byť bramborový,jenom se špenátem,to zrovna nebylo to,po čem prahly moje chuťové pohárky.Nechala jsem ten nevydařený oběd odnést  zpátky a už jsem si nic neobjednala.

Rodina už se mnou odmítá někam chodit, že mám pořád něco,ale já jsem v tom fakt nevinně :))) Mami,říká dcera,hlavně mlč a neměj pořád připomínky! No jo,ale když si objednám coca-colu,nechápu, proč mě servírka přinese jakýsi nalívaný hnědý patok,co má k originálu hezky daleko.

Berte mě,prosím,s úsměvem,tak trochu jsem vás chtěla pobavit,ale příhody jsou skutečné.

Nicméně přeju dobrou chuť, pokud někam vyrážíte a jinak všem pěkný den.

Kobližka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Tedy řeknu Vám, tomu se říká smůla. Ale že byste ji Vy osobně přitahovala? To asi ne. Z vašeho příspěvku jde poznat úroveň našeho pohostinství.
Já si jen přeju – a Vám samozřejmě také, ať už konečně „vlezete“ do té správné hospody :)
Pěkný den a děkuji za zajímavý příspěvek
Saša

Téma dne 12. června 2012: Obsluha v restauracích

  • Chová se k vám personál hezky nebo vám naznačuje, že obtěžujete?
  • Jaké máte zkušenosti, když jdete s dětmi nebo se svými čtyřnohými mazlíčky?
  • Máte nějaký rekord v čekání? Ať už při objednávce nebo při placení?
  • Odešly jste někdy bez placení?
  • Vrátily jste někdy nechutné jídlo?
  • Máte vy sama pracovní zkušenosti v oblasti restauračního zařízení?
  • Máte rády letní zahrádky?
  • Byla jste někdy v opravdu snobské restauraci?
  • Anebo naopak, v té nejhorší špeluňce?
  • Porovnejte zážitky.

Těším se na vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kometikou zn. GABRIELLA SALVETE

darek

A když bude v Praze, tak ji pozvu na pivo :)

Reklama